Klasa IA i IC, lekcja: 17.09.2016

Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

Lekcja 17.09.2016:

W ubiegłą sobotę 17 września 2016 roku zajęcia rozpoczęliśmy od powtórzenia materiału z poprzednich zajęć. Pani sprawdziła nasze prace domowe.

I zapewne zawsze tak będziemy rozpoczynać każde kolejne zajęcia.

Musimy zawsze pamiętać o tym, o czym rozmawialiśmy i uczyliśmy się na poprzednich zajęciach. Oraz o naszych pracach domowych.

Po rzeczach organizacyjnych zajęliśmy się literkami, głoskami i sylabami.

Mówiliśmy też o kolejności alfabetycznej. Pani przeczytała nam wiersz Wandy Chotomskiej pt. ,,Alfabet” a następnie każdy z nas czytał go po jednej linijce. I tak dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat literek. Na przykład, że dzięki odpowiednim ozdobom, które zażyczył sobie alfabet powstały nowe literki: śmieszne ogonki otrzymały: ą i ę. Pochyłe kreski – ć, ń, ó, ś, ź a kropki: i, j, ż.

Ćwiczyliśmy literowanie, głoskowanie i mówienie sylabami. Następnie uczyliśmy się pisać wyrazów w kolejności alfabetycznej na przykładach z tablicy. Potem ćwiczyliśmy to w zeszytach.

Do zeszytu otrzymaliśmy do wklejenia trzy tabelki. Pierwsza dotyczyła literowania i głoskowania. Druga literowania, głoskowania i sylab. Natomiast trzecia dotyczyła kolejności alfabetycznej.

Druga część zajęć poświęcona była tematowi adresowania listów. Rozmawialiśmy o tym, co to jest list? Kto to jest nadawca a kto odbiorca? Następnie robiliśmy ćwiczenia ze strony 41 w zeszycie ćwiczeń.

Uczyliśmy się skrótów i zwrotów grzecznościowych. Zapisywaliśmy je na tablicy i Pani nam je tłumaczyła.

Następnie uczyliśmy się, co po kolei trzeba pisać adresując kopertę.

Później każdy z nas projektował swój własny znaczek pocztowy i adresował kopertę do swoich rodziców.

Mamy również w klasie maskotkę „Misia Maxa”. W tym tygodniu wraz z dzienniczkiem przygód powędrował do domu Oscara.

Otrzymaliśmy również od Pani Dzienniczki czytania  na miesiąc wrzesień. Będziemy czytać w domu różne książki i ćwiczyć.

Praca domowa:

Tabelka – pod tabelką trzeba wpisać w linijkach wyrazy znajdujące się w tabelce w kolejności alfabetycznej.

Praca domowa