Przedszkole, lekcja 23.09.2017

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI!

Wychowawca: Marta Gas

Witajcie!

Jak co sobotę zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności, zadań domowych, a także od powtórzenia wiadomości z poprzednich zajęć.

242760_kobieta_modelka_pani_jesien_liscieTematem naszych dzisiejszych zajęć była “Pani Jesień”

Korzystając z podręcznika rozmawialiśmy o  tym co symbolizuje Pani Jesień, jakie dary ze sobą niesie oraz co zwiastuje.

Pani Marta przeczytała nam wiersz pod tytułem “Pani Jesień”, po czyn omówiliśmy go, a następnie każdy z nas miał za zadanie namalować jak jego zdaniem wygląda Pani Jesień.

Pracując z podręcznikiem wykonywaliśmy również ćwiczenia, które polegały między innymi na ćwiczeniu spostrzegania i motoryki ręki.

Po przerwie zaczęliśmy nowy temat pt. “Każdy z nas jest inny”.

Korzystając z podręcznika przyjrzeliśmy się dzieciom z całego świata. Następnie rozmawialiśmy o tym co łączy wszystkie te dzieci, a co je różni. Spisaliśmy się znakomicie.

“Każdy z nas jest trochę inny,
dzięki temu nie jest nudno.
Gdyby każdy taki sam był,
wytrzymać byłoby trudno.”

Pani Marta przeczytała nam wierszyk o tym, że każdy z nas jest inny, czasem chudy, czasem gruby, czasem niski, czasem głośny, czasem cichy, lecz tak naprawdę liczy się tylko to, że każde dziecko kocha świat i chce by je kochano i dla swojej mamy jest zawsze na I miejscu.

US_40_Inch_Shape_Number_Three_Fox_Balloon__03941_thumbUS_40_Inch_Shape_Number_Four_Snake_Balloon__53303_stdPoznaliśmy dzisiaj nowe cyferki, a są to cyfra 3 oraz cyfra 4. Uczyliśmy się jej poprawnej wymowy oraz pisowni. Świetnie poradziliśmy sobie z tym daniem.

Ćwicząc koordynację wzrokowo – ruchową pomogliśmy dzieciom odnaleźć drogę na plac zabaw, która ukryta była w labiryncie. Z tym zadaniem również poradziliśmy sobie świetnie.

Pod koniec zajęć przyszedł czas na zabawę. Śpiewaliśmy i bawiliśmy się wszyscy razem. Było super!

Do usłyszenia narka!

indeks

Zadanie domowe
Podręcznik “Maja uczy się i bawi I”. (ksero) str.22.