Klasa 1B, lekcja 09.09.2017

Klasa 1B, lekcja 09.09.2017

Klasa 1B, lekcja 09.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 09.09.2017 została wyłączona

Wychowawca: Justyna Donica
Asystent: Renata Czubiuk

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jesteśmy w pierwszej klasie. Po apelu wraz z naszą panią Justyną przeszliśmy do Sali.

Na początku zajęć Pani poprosiła nas o napisanie na kartkach swoich imion – to będą nasze wizytówki.  Następnie rozmailiśmy o zasadach panujących w grupie i stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania w klasie. Wybraliśmy się też na krótki spacer po szkole. Pani pokazała nam drogę ewakuacyjną naszą toaletę i sklepik.  Po powrocie do Sali wysłuchaliśmy wiersza J. Tuwima „Abecadło”- dowiedzieliśmy się, co znaczy tytuł. Poznaliśmy dwie pierwsze literki A i M. Wyszukiwaliśmy słowa zaczynające się i kończąc na te głoski.  Zapisaliśmy małą i duża literę w zeszycie.  Wykonaliśmy też zadania znajdujące się na skserowanych kartkach związane z tymi literami. 

W drugiej części zajęć czytaliśmy opowiadanie „Wspomnienia z wakacji”. Poczym wykonaliśmy zadania związane z tekstem. Szukaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Staraliśmy się odpowiadać pełnym zdaniem. Pani zapisywała odpowiedzi na tablicy a my je przepisywaliśmy. Na koniec dzielnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę. Udało nam się odczytać hasło, które brzmiało „Wakacje”.


Zadanie domowe:
Należy wykonać pozostałe zadania ze skserowanych materiałów, które dzieci dostały na zajęciach.

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top