Klasa 1A, lekcja 09.09.2017

Klasa 1A, lekcja 09.09.2017

Klasa 1A, lekcja 09.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 09.09.2017 została wyłączona

Wychowawca: Ewelina Rytel
Asystent: Renata Czubiuk

 

Swoje pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy od omówienia naszych zasad klasowych, które zobowiązaliśmy się przestrzegać w czasie lekcji i przerw – najważniejsze z nich to: nie biegamy w czasie przerw i w ogóle w szkole, nie żujemy gumy, nie jemy w czasie lekcji (picie jest dozwolone), nie rozmawiamy w czasie lekcji, nie huśtamy się na krzesłach. Pani opowiedziała nam o procedurze ewakuacji w przypadku alarmu przeciwpożarowego – jak zachowujemy się w czasie lekcji, a jak w czasie przerwy. Wiemy, którymi drzwiami ewakuacyjnymi powinniśmy wychodzić w czasie alarmu. Oczywiście o procedurze ewakuacji będziemy rozmawiali jeszcze kilkakrotnie, aby w razie potrzeby wiedzieć na pewno jak się zachować. 

Na pierwszej części naszych zajęć powtarzaliśmy pisownię literki „Aa” i „Mm” oraz uczyliśmy się, a raczej powtarzaliśmy mówienie wyrazów sylabami. W zeszytach zapisaliśmy sobie kilka wyrazów, które rozpoczynały się na literki „A” i „M”. Wszystkie te wyrazy były przykładami podanymi przez nas i przez nas samych zapisanymi na tablicy, bezbłędnie:-) Małe problemy sprawił nam wyraz „mrówka”, ale oczywiście jest to całkowicie dozwolone tym etapie nauki.  

Pod pisownią literek w zeszytach, Ci z nas, którzy chcieli mogli sobie narysować obrazki, których nazwy rozpoczynały się na literkę „A” lub „M”. 

Na drugiej części zajęć przerabialiśmy czytankę „Wspomnienia z wakacji”. Na początku czytałam Pani, potem wylosowani przez Panią uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Rozwiązywaliśmy również zadania w ćwiczeniach.  Następnie każde z nas czytało po jednym zdaniu z czytanki.  

W czasie zajęć odwiedził nas ksiądz Tomek, który będzie prowadził religię w szkole. 

W czasie zajęć wybraliśmy sobie jeden z kolorowych patyczków, który podpisaliśmy własnym imieniem. Pani wytłumaczyła nam, że w czasie zajęć bardzo często zdarzać się będzie, że do odpowiedzi będzie losowała osoby za pomocą patyczków, a nie będzie wybierała te, które będą się zgłaszały. Jest to jeden ze sposobów na to, abyśmy  bardziej uważali na zajęciach, a nie byli zajęci rozmową bądź czymś innym ponieważ nigdy nie będziemy wiedzieli, które z nas zostanie wytypowane do odpowiedzi. Poza patyczkami mamy w klasie również piłeczkę. Po zadaniu pytania, Pani będzie rzucała piłeczkę do wybranego ucznia. Po jej złapaniu, będzie trzeba udzielić odpowiedzi i odrzucić piłeczkę do Pani.  


Zadanie domowe:
Dokończyć ćwiczenia, które nie były zrobione w czasie zajęć. Proszę nie robić ostatniej strony kserokopii  (list) – dokończymy ją na najbliższych zajęciach.

index

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top