Klasa 1a, lekcja 16.09.2017

Klasa 1a, lekcja 16.09.2017

Klasa 1a, lekcja 16.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 16.09.2017 została wyłączona

Wychowawca: Ewelina Rytel
Asystent: Renata Czubiuk

 

Ostatnie nasze zajęcia to ćwiczenie pisowni liter: „Tt” i „Oo” oraz rozwiązywanie ćwiczeń związanymi z tymi literami. W zeszycie zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery. Wszystkie przykłady były podane i samodzielnie przez nas napisane na tablicy. Małe problemy sprawił nam wyraz „ośmiornica”  i „torebka” , które napisaliśmy  z jednym malutkim błędem, ale to nic takiego, Pani i tak była z nas bardzo dumna!!!!

W czasie lekcji odwiedził nas ksiądz Tomek, który opowiadał nam o Bogu i początku świata. Na pytanie: „jak nazywali się pierwsi ludzie”, nikt z nas nie znał odpowiedzi, ale zmieniło się to już po kilku minutach.

Kilka razy powtórzyliśmy imiona „Adam i Ewa” i każdy z pewnością będzie je już pamiętał 🙂

Druga część zajęć to rozmowa  o bezpieczeństwie na drodze. Pani przeczytałam nam opowiadanie pt. „Będę bezpieczny”, które wszyscy razem omówiliśmy. Wiemy jak przechodzić na pasach przez jezdnię, zarówno w przypadku gdy jest sygnalizator świetlny, czy go nie ma. W opowiadaniu, które usłyszeliśmy była mowa o patrzeniu najpierw w lewą stronę, potem w prawą, a następnie jeszcze raz w lewą. Pani wyjaśniła nam, że Wojtek – bohater naszego opowiadania, mieszka w Polsce, a tam ruch mamy prawostronny. My mieszkamy w UK i tutaj samochody poruszają się lewą stroną ulicy. Pani pokazała nam na czym polega różnica  i wyjaśniła, że mieszkając tutaj, w UK – najpierw patrzymy w prawą stronę, potem w lewą i na końcu jeszcze raz w prawą stronę. Tak też zapisaliśmy  w naszych ćwiczeniach.

W czasie lekcji rozmawialiśmy również o rodzajach znaków drogowych, których mamy aż 4 rodzaje. Są to znaki: zakazu, nakazu, informacyjne  i ostrzegawcze. Pani wyjaśniła  i pokazała nam jaka jest różnica między nimi.

Ostatnie lekcje to również nauka o zasadach pisowni zdań – wiemy, że zdania zawsze rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką. Wiemy również, że imiona zawsze piszemy z dużej litery.

W czasie lekcji mówiliśmy również o tym, jak powinno się adresować listy/kartki pocztowe. Poznaliśmy skróty obowiązujące przy adresowaniu listów oraz poznaliśmy nowe słownictwo: nadawca i adresat. Próbowaliśmy w ramach ćwiczeń zaadresować kopertę. Nie wszyscy z nas zdążyli to zrobić na lekcjach, Pani prosiła, aby dokończyć ćwiczenie w domu.


Zadanie domowe:
– dokończyć wszystkie ćwiczenia,
– pokolorować otrzymane kartki ze znakami drogowymi.

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top