Klasy 3, lekcja 16.09.2017

Klasy 3, lekcja 16.09.2017

Klasy 3, lekcja 16.09.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 16.09.2017 została wyłączona

Halo, halo! Tu wszystkie klasy III : „a”,”b” i „c” !

 

2Na zajęciach 16 września dowiedzieliśmy się, dlaczego wrzesień jest miesiącem pamięci narodowej. Tragiczne wydarzenia 1939 roku bardzo nas poruszyły. Przeczytaliśmy wspólnie tekst z podręcznika „Pod starym dębem”, wysłuchaliśmy ostatniego komunikatu Polskiego Radia z 30.09.1939r. Wykonaliśmy kartki z kalendarza z dwiema datami: 1 i 17 września 1939r.

Druga część zajęć to ćwiczenia ortograficzne z „ó”. Na tablicy pojawiło się 5 domów, każdy z nich oznacza inną zasadę pisowni „ó”. Naklejamy tam odpowiednie wyrazy. Niektórzy mają takie domki w zeszytach. Pisaliśmy również dyktando z wyrazami z poprzedniego tygodnia.
3

Przypominamy Rodzicom o wypełnieniu formularzy z danymi dzieci. Jeśli ktoś inny, poza rodzicami, będzie odbierał dziecko ze szkoły, konieczne jest wypełnienie i podpisanie formularza: Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły. Bez tego upoważnienia dzieci nie będą mogły opuścić szkoły aż do czasu pojawienia się rodzica lub opiekuna prawnego.

Z tyłu DOMOWNICZKÓW należy zrobić Dzienniczek Czytania i wpisywać to, co dziecko czyta w ciągu tygodnia po polsku. To może być nawet parę zdań z polskiej gazety czy przepis z książki kucharskiej, ważne, żeby systematycznie czytać po polsku.


Klasa 3a i 3c
Zadanie domowe: wykreślanka wyrazowa ortograficzna (wyrazy z dyktanda) oraz nowe wyrazy do nauczenia się: ósemka, ołówek, półka, piórko, słój, pszczółka, stół, gwóźdź, jaskółka, kózka.
W naszej klasie pojawiła się tajemnicza skrzynka na życzenia i pomysły uczniów. Wykonali ją uczniowie klasy 3c.

4

 

Klasa 3b
Zadanie domowe: przeczytać z podręcznika wiersz Natalii Usenko „Pierwszego września” i ustnie odpowiedzieć na pytania do tekstu (str.4-5) oraz nauczyć się 10 nowych wyrazów z „ó”:makówka, ogórek, góra, wiewiórka, króliczek, wróbelek, kłódka, trójkąt, jagódka, samochód.

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top