Klasa Ia, lekcja 23.09.2017

Klasa Ia, lekcja 23.09.2017

Klasa Ia, lekcja 23.09.2017

Możliwość komentowania Klasa Ia, lekcja 23.09.2017 została wyłączona

 

Na ostatnich zajęciach w dniu 23.09 ćwiczyliśmy pisownię kolejnych liter: „Ii” i „Ss” oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W zeszycie jak zwykle zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery. Wszystkie przykłady, jak zwykle były podane przez nas samych  i samodzielnie przez nas napisanymi na tablicy. Wielkie brawa dla naszego kolegi Oskara L., który podał przykład państwa „Islandia”, dzięki czemu wiemy, że nie tylko imiona, ale również nazwy państw zawsze piszemy z dużej litery. Wielkie brawa również dla Michała, który jako jedyny wiedział, że rysunek z ćw. nr 2, ze str. 17 naszych ćwiczeń przedstawia kosę. Wielu z nas wiedziało co to jest i czemu służy, ale niestety nie pamiętaliśmy nazwy.

W czasie lekcji odwiedził nas ksiądz Tomek, który tym razem opowiadał nam o aniołach, których stworzył Bóg. Lekcja religii rozpoczęła się od przypomnienia imion pierwszych ludzi stworzonych przez Boga. Następnie dowiedzieliśmy się, że oprócz ciała, które dał nam Bóg, i które jest widzialne, otrzymaliśmy od Boga również duszę, która jest niewidzialna.

Bóg stworzył nie tylko ludzi i świat, ale również tysiące aniołów, które posiadają tylko duszę (nie mają ciał). Wśród tych aniołów znalazł się jeden, który sprzeciwił się Bogu i nie chciał mu więcej pomagać. Anioł ten chciał być lepszy od Boga co spowodowało, że został on przez Niego strącony z nieba.

wiewiorka-jesien-las

Druga część naszych zajęć była poświęcona jesieni. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Wiewióreczka”, z którego dowiedzieliśmy się dlaczego mówimy o wiewiórkach, że sadzą lasy. Opowiadaliśmy sobie o oznakach nadchodzącej jesieni – co zmienia się w naszym otoczeniu i jak poznajemy, że zbliża się jesień. Rozwiązywaliśmy również ćwiczenia związane z tą porą roku. Na pochwałę zasługują Piotruś M., Oskar L. i Patrick, którzy jako pierwsi poprawnie zbudowali naprawdę długie zdania z naszych ćwiczeń. Przy okazji omówienia jesieni, poznaliśmy również nazwy pozostałych pór roku i nauczyliśmy się wymieniać je w odpowiedniej kolejności.

SONY DSC

Na ostatnich lekcjach przypomnieliśmy sobie nie tylko zasady pisowni zdań (zawsze rozpoczynamy zdania z dużej litery i kończymy kropką), ale także poznaliśmy „przecinek”. Będziemy go używali, gdy będziemy podawali przykłady wyrazów w naszych zeszytach.

 

 


Zadanie domowe:
– dokończyć wszystkie ćwiczenia.

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top