Klasy 3, lekcja 23.09.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 23.09.2017 została wyłączona

23 września w naszej szkole rozpoczęła swoje panowanie JESIEŃ. Porównywaliśmy fakty i opinie o jesieni, przeczytaliśmy z podręcznika o „Leśnej galerii”, spróbowaliśmy stworzyć sami podobną galerię. Do kartonowych ramek przymocowywaliśmy jesienne liście , gałązki jarzębiny i dzikiej róży, a także kasztany. Powstały piękne obrazy przestrzenne, które zdobią gazetkę ścienną na korytarzu i w klasie. Klasa 3b rysowała jesienne krajobrazy, a suche liście ma przynieść za tydzień.

Rozpoczęliśmy naukę gramatyki od rzeczownika. Wiemy już , co to jest i na jakie pytania odpowiada. Może występować w liczbie pojedynczej i mnogiej, posiada swój rodzaj.

Napracowaliśmy się nad jesienną krzyżówką, gdzie trzeba było poprawnie wpisać liczebniki. Najwięcej trudności przysporzył nam liczebnik „sześć”, a także „szesnaście”.

Ćwiczyliśmy również ortografię, głównie wyrazy z „ó”.

UWAGA! Bardzo prosimy, aby dzieci ZAWSZE miały ze sobą coś do jedzenia, ponieważ zdarza się , że sklepik jest nieczynny na drugiej zmianie.

Klasa 3b ma nauczyć się wiadomości o rzeczowniku, które są zapisane w zeszytach, dokończyć dwa zdania oraz przynieść trochę suchych liści.

Klasa 3b napisała test z czytania ze zrozumieniem, pozostałe klasy napiszą taki test w najbliższym czasie.

W domu klasa 3a i 3c mają dokładnie przeczytać „Zaułek słówek” o rzeczowniku (każdy dostał kserokopię, ale można te wiadomości znaleźć w podręczniku 1A na str. 32-33). Link do podręcznika:

Wszystkie trzecie klasy wybierają się na wycieczkę do piekarni 7 października. Szczegółowe informacje zostaną wywieszone na drzwiach poszczególnych klas.

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl