Klasy 3, lekcja 30.09.2017

Klasy 3, lekcja 30.09.2017

Klasy 3, lekcja 30.09.2017

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 30.09.2017 została wyłączona

 

 

HALO, HALO! TU KLASY TRZECIE: A, B i C

W ostatni dzień września świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki wraz z panią zrobiły chłopcom niespodziankę w postaci mini imprezy. Były słodkości i winogrona. Chłopcy otrzymali w prezencie kolorowe gumki do mazania. W 3c nawet grała muzyka.

1Głównym tematem zajęć był RZECZOWNIK. W klasie 3a i 3c na tablicy pojawił się Król Rzeczownik I, którego szatę ozdabiają karteczki z napisanymi przez klasę rzeczownikami. Poza ćwiczeniami gramatycznymi, mówiliśmy o uczeniu się i zapamiętywaniu, o roli mózgu oraz o zadawaniu trudnych pytań, na przykładzie czytanki o Królu Maciusiu. Omawialiśmy również wiersz Joanny Papuzińskiej „Ja”. Obie klasy napisały test z czytania ze zrozumieniem. Klasa 3b wykonała jesienne ozdoby z liści oraz rysunki przedstawiające Króla Maciusia.

2

 

W sobotę 7 października idziemy na wycieczkę do piekarni. Wszyscy powinni punktualnie pojawić się w szkole, a klasa 3c trochę wcześniej (około 12.30-12.40). Przygotowanie do I Komunii Św. dla klas popołudniowych ksiądz przełożył na 15.45, czyli po lekcjach.

 

Dzieci mogą w piekarni zrobić zakupy. Są słodkie bułki, rogaliki, ciasto no i oczywiście różne chleby (np. penoziarniste na zakwasie). Można również kupić chałkę. Ceny od £1 do £2.50.

Wszyscy, którzy nie złożyli jeszcze formularza z danymi osobowymi i ze zgodą na wyjścia na wycieczki na rok 2017/18 , proszeni są o dostarczenie wypełnionych formularzy w sobotę przed wycieczką. Inaczej te dzieci nie będą mogły pójść na wycieczkę. Termin składania formularzy minął 16 września.

Lektura „Dzieci z Bullerbyn” jest dostępna w księgarniach internetowych: www.rewolucja.co.uk (cena 5.49), www.polskaksiegarniainternetowa.eu (5.21), www.ksiazka.co.uk (4.70), www.ksiegarniainternetowa.co.uk (4.63). Można również znaleźć w internecie darmowy PDF oraz audiobook (czyta Edyta Jungowska). Lekturę planujemy omawiać na koniec listopada.


Zadanie domowe: przeczytać „Legendę o chlebie” z podręcznika 1a (str.26-27). Klasa 3a i 3c ma uzupełnić wyrazy z „ó” w narysowanych domkach w zeszytach według podręcznika str.10-11. Klasa 3b ma dopisać 5 funkcji mózgu oraz przepisać 5 wyrazów z „ó” i 5 wyrazów z „u”, po 3 linijki każdy wyraz.

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top