Klasy 3, lekcja 24.03.2018

Klasy 3, lekcja 24.03.2018

Klasy 3, lekcja 24.03.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 24.03.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

24 marca mówiliśmy o Wielkanocy, z czym się nam kojarzy, jak spędzamy. Wykonaliśmy kartki świąteczne, napisaliśmy życzenia. Sporo było też na temat wiosny, która rozpoczęła się 21 marca. Zapoznaliśmy się z terminem „równonoc wiosenna”. Obejrzeliśmy ilustracje przedstawiające pierwsze kwiaty oraz ptaki powracające z ciepłych krajów. Narysowaliśmy wiosenne obrazki, ktore ozdobią naszą tablicę na korytarzu zaraz po świętach.

Można nas i nasze prace podziwiać na zdjęciach, dodatkowo Maja z 3A zdobyła medal w konkursie tańca.

Czytaliśmy wiersz Jana Brzechwy „Wiosenne porządki”, wypisywaliśmy z niego trudne wyrazy.

Po powrocie do szkoły odbędą się dwa konkursy ortograficzne: 3 etap naszego konkursu szkolnego oraz międzyszkolny konkurs organizowany przez Polską Szkołę w Manchesterze. Materiały do nauki na nasz konkurs dzieci mają wklejone do zeszytu. Trzeba tam pokolorować trudności ortograficzne : rz na niebiesko, ż na zielono, ó na różowo, a h na brązowo. Nasze dyktando konkursowe będzie dotyczyć głównie „rz”, ale obowiązują również wyrazy z  „ż” i „ó”. W czasie ferii świątecznych dobrze jest po kawałku przepisywać podane wyrazy do zeszytu i zaznaczać rz, ż, ó na kolorowo. To sprawdzona metoda w nauce ortografii.

Nadal trenujemy budowanie zdań. Dla większości jest to bardzo trudne.

Po Wielkanocy przystępujemy do omawiania naszej lektury : „O psie , który jeździł koleją”. Jeśli ktoś nie przeczyta, będzie nudził się na lekcjach, nie będzie umiał napisać wypracowania na zadany temat z książki. Można skorzystać z księgarni internetowej, audiobooka lub pdf online.

Zachęcam do wzięcia udziału w V Konkursie Historycznym o „Żołnierzach Wyklętych”. Dzieci w wieku 6-9 lat mają wykonać pracę plastyczną w formacie A4, techniką dowolną, dzieci w wieku 10-13 lat mogą wykonać pracę plastyczną w formacie A4 lub A3, techniką dowolną lub projekt serii znaczków pocztowych (3-5 znaczków, format A4 lub A3). Prace będziemy przyjmować tylko 14 kwietnia, do pracy musi być dołączony wypełniony formularz ze zgodą rodziców lub opiekunów (będzie w sekretariacie).

W ubiegłym roku uczennica klasy 3 naszej szkoły zdobyła I miejsce w tym właśnie konkursie.

Wesołych Świąt i do zobaczenia 14 kwietnia !

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top