Klasy 3, lekcja 14.04.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 14.04.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

Wróciliśmy po świętach i przywitały nas dwa konkursy ortograficzne. Jeden dotyczył głównie „rz” i mogliśmy się do niego przygotować. Drugi był bardzo długi i trudny. Zostanie wyłonionych tylko dwóch zwycięzców, którzy pojadą na II etap do Manchesteru. Tam będą ubiegać się o główną nagrodę: Złote Pióro Konsula RP.

Zaczęliśmy omawiać naszą lekturę „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Większość przeczytała, ale nie wszyscy. Jeśli ktoś nie przeczyta na najbliższą sobotę, dostanie zestaw ćwiczeń gramatycznych zamiast zadań związanych z książką.

Kilka osób bierze udział w V Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Przepiękne prace naszych uczniów zostały już wysłane do Polski. Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone w maju.

W sobotę 21 kwietnia będziemy obchodzić „Dzień Ziemi”. Klasy trzecie, czyli my, przygotowujemy warsztaty i prezentacje dla innych klas. Mamy przynieść stare gazety i opakowania.

Uwaga ! Konsultacje z rodzicami w klasach trzecich są zaplanowane na 12 maja.

Zadanie domowe: 3a i 3c – krótka notatka o pisarzu Romanie Pisarskim.

3b – dokończyć czytanie lektury.

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl