Klasy 3, lekcja 21.04.2018

Klasy 3, lekcja 21.04.2018

Klasy 3, lekcja 21.04.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 21.04.2018 została wyłączona

 

Co słychać w klasach trzecich?

21 kwietnia klasy trzecie były gospodarzami warsztatów z okazji Dnia Ziemi. Inne klasy przychodziły odwiedzić nasze stoiska. Można tam było zbudować coś z pudełek, kartonów i opakowań, „uszyć” strój z gazet, pokolorować obrazki, ulepić coś z masy solnej, zobaczyć eksperyment ze styropianem, obejrzeć film z serii „Co i jak?” pt.”Ziemia”.  Wszystko po to, aby uświadomić sobie problemy ekologiczne na naszej planecie. Niestety rola gospodarzy okazała się zbyt męcząca dla trzecioklasistów, którzy nie mogli doczekać się powrotu do klas. Warsztaty popołudniowe przebiegały bardziej sprawnie i spokojnie niż te na I zmianie. Dziewczyny z 3c urządziły „zakład krawiecki” i „uszyły” bardzo pomysłowe stroje. Zajęciami z ciasta solnego zawiadywał Piotrek z 3c i robił to naprawdę profesjonalnie, nawet zebrał pochwały od nauczycieli.

O godzinie 12.00 odbył się apel , podczas którego poznaliśmy finalistów I etapu Wierszowiska 2018 oraz dwie finalistki I etapu konkursu ortograficznego o „Złote Pióro Konsula RP w Manchesterze”. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Najlepsza 16 recytatorów pojedzie na finał do Londynu, a teraz będzie trenować swoje umiejętności na zajęciach teatralnych we wtorki z p.Anną Birecką. Z klasy 3a dostały się 4 osoby: Szymon Z., Maja P., Oliwia B. i Mateusz W. Jesteśmy z nich dumni!

W dyktandzie międzyszkolnym nie poszło nam najlepiej, było bardzo długie i trochę trudne. Dwie finalistki pochodzą z klas: 4 i GCSE.

Dyktando z „rz” bardzo dobrze wypadło w klasie 3a: I miejsce – Maja P. (0 błędów), II miejsce – Szymon Z., III miejsce – Oliwia B., wyróżnienia: Mateusz G., Fabian C., Jakub P.

W klasie 3b: I miejsce – Nadia S., drugiego miejsca nie było, III miejsce – Zuzanna L., wyróżnień nie było.

Klasa 3c tym razem się nie popisała – żadnych nagród ☹

Omawiamy lekturę „O psie, który jeździł koleją”.


Zad.dom. dla 3a i 3c : dokończyć opis psa Lampo (wypracowanie powinno zawierać 3 akapity-wstęp, rozwinięcie i zakończenie , długość wypracowania to 2 strony A5 lub 1 strona A4).

3b ma tym razem wolne ☺

Na następne zajęcia trzeba przynieść owoce i warzywa (klasa 5 przygotowuje temat o zdrowym stylu życia) według harmonogramu:

3a: 1 ananas – Antosia, 1 mango – Szymon, po 1 jabłku- Wiktoria, Maja i Mati, po 1 kiwi – Kacper, Igor, Bartek, Oliwia, po 1 pomidorze – Fabian, Kuba, Mateusz G., Natalia

3b: po 1 awokado ciemnym – Hubert i Cyprian, 1 mango – Kacper,  po 1 bananie- Wiktoria i Jenifer, sok pomarańczowy 1litr – Emilia.

Dziękujemy za współpracę w imieniu klasy 5!

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top