Klasy 3, lekcja 28.04.2018

Klasy 3, lekcja 28.04.2018

Klasy 3, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach trzecich?

28 kwietnia byliśmy pochłonięci warsztatami o zdrowym stylu życia. Obejrzeliśmy film, co należy jeść, a czego nie i dlaczego. Po filmie mogliśmy zrobić sobie zdrową kanapkę, spróbować zielonego koktajlu lub skomponować sobie sałatkę owocową. Najedliśmy się , zanim była przerwa. Mieliśmy okazję przekonać się , że zdrowe może być także pyszne! Oprócz dobrego odżywiania się , powinniśmy pamiętać o ćwiczeniach sportowych w ciągu dnia, żeby cieszyć się dobrą kondycją.

Nie wszyscy zrobili zadanie domowe – opis psa Lampo, wypracowania są sprawdzane sukcesywnie. Te sprawdzone do tej pory, były bardzo dobre.

Poznaliśmy dwie części mowy: przysłówek i liczebnik, wykonywaliśmy ćwiczenia utrwalające, a potem także powtarzaliśmy rzeczownik , czasownik i przymiotnik. W najbliższą sobotę ma odbyć się test.

W sobotę 5 maja będzie zorganizowany Polish Herritage Day w City Park w Bradford. Uczniowie przygotowywali różne plakaty, ozdoby, pisali informacje o Polsce, ażeby dobrze się zaprezentować przed mieszkańcami naszego miasta. Impreza będzie trwała od 10.00 do 13.00, całość obsługuje klasa A-Level. W tym dniu mamy normalne zajęcia. Niektóre klasy, jak będzie pogoda, pójdą zobaczyć polskie atrakcje w centrum miasta.

W niedzielę 6 maja odbędzie się uroczysta Akademia 3-go Maja. Klasy trzecie zostały poproszone o zaśpiewanie „Piosenki Małego Patrioty”(potrenujcie w domu!).

12 maja zapraszamy Rodziców na konsulatcje.

W związku z I Komunią Świętą proponujemy przenieść naszą wycieczkę z 19 na 26 maja.


Zadanie domowe

3a i 3c: wpisać do tabelki: rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki i liczebniki:

             zdrowy, idę, Polak, pierwszy, gazeta, ósma, piękna, daleko, wolność, prałam, szybko, złoty, dwóch, napisali, zaśpiewasz, pięć, wolno, pies, pięknie, krokus, ciekawe, trzeci, czytają, niskie, czysto.

Przeczytać wiadomości i ćwiczenia dotyczące przysłówka (kartka otrzymana w szkole). Przejrzeć zeszyt i przypomnieć sobie wiadomości do testu.

3b: ćwiczenie 6 i 7 z kartki, powtórzyć wiadomości do testu.

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top