Klasy 3, lekcja 26.05.2018

Klasy 3, lekcja 26.05.2018

Klasy 3, lekcja 26.05.2018

Możliwość komentowania Klasy 3, lekcja 26.05.2018 została wyłączona

 

Co słychać w klasach 3-cich?

W sobotę 26 maja klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Northcliffe Park. Pogodę mieliśmy wprost wymarzoną. Wycieczka była związana z tematem: Drzewa. Piętrowa budowa lasu. Wszyscy uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie są piętra lasu i zobaczyć, jaka roślinność znajduje się w każdej z warstw. Te warstwy to: korony drzew, podszyt, runo leśne i ściółka. Park ten składa się z części leśnej i części parkowej, stąd mogliśmy połączyć rekreację z nauką. Niektórzy obserwowali przyrodę, robili zdjęcia i byli zainteresowani tematem, inni uznali, że obserwacja przyrody jest nudna i że woleliby w tym czasie pograć na komputerze. Rekompensatą dla tych znudzonych był plac zabaw, gdzie można było coś zjeść i się pobawić. Podczas wycieczki towarzyszył nam śpiew ptaków.

Teraz mamy ferie, a potem czeka nas jeszcze jedna atrakcja: wycieczka szkolna do jaskini (9.06). Normalne zajęcia przewidziane są na 16 czerwca.

Jeśli ktoś miałby ochotę zrobić coś dodatkowo, to mamy dwa konkursy:

  1. Konkurs plastyczny „Portret Matki” , na prace czekamy 9 czerwca , w dniu wycieczki. Technika dowolna, rozmiar A4, u dołu obrazu dedykacja dla Mamy w języku polskim, poniżej imię i nazwisko autora oraz wiek, z tyłu pracy nazwa polskiej szkoły, czyli Polska Szkoła Sobotnia w Bradford.
  2. Konkurs poetycki „Pod Skrzydłami Anioła Poezji” , wiersze na temat niepodległości, patriotyzmu, miłości do ojczyzny zbieramy do 30 czerwca (najlepiej drogą mailową).

Zadanie domowe: napisać krótkie sprawozdanie (notatkę) z wycieczki.

 

 

 

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top