Klasa 1a, lekcja 26.05.2018

Klasa 1a, lekcja 26.05.2018

Klasa 1a, lekcja 26.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 26.05.2018 została wyłączona

Na naszych ostatnich zajęciach odbyło się powtórzenie materiału, który przerabialiśmy do tej pory w czasie tego roku szkolnego. Dzięki ćwiczeniom przypomnieliśmy sobie m.in. czym różni się samogłoska od spółgłoski, czy też litera od głoski. Ćwiczenia przerabiane w czasie
powtórki będą na teście w dniu 16.06.2018.

Wielkie brawa dla dla naszych kolegów: Oliwiera oraz Patryka K. za znajomość dni tygodnia oraz miesięcy, brawa dla Cypriana za powiedzenie dni tygodnia w ekspresowym tempie oraz dla Oskara W., który jako pierwszy powiedział pory roku w odpowiedniej kolejności. 🙂

Na lekcji religi ksiądz Tomasz opowiadał nam o Świętej Rodzinie nawiązując do Dnia Matki obchodzony w tym dniu w Polsce. Wszyscy
otrzymaliśmy obrazki do pokolorowania, które na samym dole zawierają zadanie domowe dla rodziców.

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy dla tematu: Robimy zakupy. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Zakupy” ze str. 132 naszego elementarza
oraz rozwiązywaliśmy zadania 1-3 ze str. 56 i 57 z Ćwiczeń II. Dzięki ćwiczeniom poznaliśmy nowe słownictwo: obuwie, sprzęt AGD, pasmanteria. W czasie zajęć rozmawialiśmy na temat rodzajów sklepów oraz co można w nich kupić, np. piekarnia, cukiernia, kiosk, sklep mięsny, itp. Mieliśmy również małą zabawę, a mianowicie Pani podawała nazwy produktów, a my mieliśmy za zadanie zgadnąć jak ogólnie można je nazwać, np. chleb, bułka, rogal – to pieczywo; kiełbasa, szynka, parówka – to wędliny, itp. Dyskutowaliśmy na temat tego czym różni się sklep samoobsługowy od nie samoobsługowego. Jak zachowujemy się, robiąc zakupy w sklepie nie samoobsługowym – chodziło o pamiętaniu, aby się przywitać ze sprzedawcą, używaniu słowa „proszę”, gdy kupujemy towar oraz pożegnaniu się. Znamy polskie monety i polskie banknoty oraz umiemy odczytywać polskie ceny z produktów. Wiemy kim jest ekspedientka, ekspedient oraz klient.

Uczniowie z największą ilością punktów z konkursu ortograficznego – tego sprzed tygodnia oraz sprzed miesiąca otrzymali małe nagrody. Byli to: Hania, Amelia Cz., Cyprian, Oliwier, Piotr M., Patrick – wielkie gratulacje!

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Patrykiem K. powędrował do Oskara Ł.

W dniu 02.06.2018 mamy ferie. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w naszej wycieczce w dniu 09.06, nie mają w tym dniu zajęć. Spotykamy się w szkole w dniu 16.06 – w tym dniu odbędzie się test.


Zadanie domowe:

– Ćwiczenia II – dokończyć ćw. 3 ze str. 56, ćw. 4 z tej samej strony,

– nauczę się nazw dni tygodnia, miesięcy oraz pór roku w odpowiedniej
kolejności,

– przygotuję się na test.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam, Ewelina Rytel

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top