Klasa 1b, lekcja 16.06.2018

Klasa 1b, lekcja 16.06.2018

Klasa 1b, lekcja 16.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 16.06.2018 została wyłączona

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od testu sprawdzającego naszą wiedzę poznaną w ciągu roku szkolnego. Następnie utrwaliliśmy sobie pisownię liczb od 1 do 10. Okazało się, że większość z nas nie miała z tym większego problemu. Kolejnym zagadnieniem była zapoznanie z pojęciem „liczebnik porządkowy”. Pani wyjaśniła nam, co to takiego, następnie zapisaliśmy sobie w zeszycie liczebniki porządkowe od pierwszego do dziesiątego.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat zbliżającego się dnia Ojca. Pani wyjaśniła nam, że w Anglii to święto obchodzone jest 17.06 natomiast w Polsce 23.06. Uczyliśmy się piosenki pt. „Tata jest potrzebny” oraz wykonaliśmy laurki, które następnie pięknie pokolorowaliśmy. Każdy z nas namalował też portret rodziców najpiękniej jak potrafił.

Pani rozdała dyplomy dla najlepszego czytelnika miesiąca Maja. Laureaci to:

  • Nicol Zwolińska
  • Eliza Pruś
  • Wiktor Kaczor

Gratuluje!!!

Miś Podróżnik po długim pobycie u Julka M. powędrował do Patryka G. mamy nadzieję, że czeka do wiele ciekawych przygód.

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top