Klasa 3, lekcja 16.06.2018

Klasa 3, lekcja 16.06.2018

Klasa 3, lekcja 16.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 16.06.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach 3-cich?

Po wszystkich eskapadach i feriach powróciliśmy do rzeczywistości, czyli do naszych zajęć szkolnych. Tematem głównym był Dzień Ojca, który jest obchodzony w różnych krajach w różnych terminach. W Anglii tatusiowie świętują 17.06.2018, ponieważ akurat na tę niedzielę przypada to święto w tym roku, a w Polsce jest to data stała 23.06. Wykonaliśmy laurki ze specjalnymi życzeniami w formie wierszyka. Uczyliśmy się rymowania wyrazów, były to nasze pierwsze próby poetyckie. Niektóre dzieci w ogóle nie chciały nawet spróbować ułożyć jakiejkolwiek rymowanki.

Oczywiście nie zabrakło ćwiczeń ortograficznych i gramatycznych, również takich w formie zabawy. Jedna z nich to losowanie wyrazu, określenie, co to za część mowy i ułożenie z tym wyrazem zdania, które jest częścią jakiejś niezwykłej historii. W 3a historyjka musiała być śmieszna, a w 3c to koniecznie musiał być horror. 3b natomiast układała zdania z rozsypanki wyrazowej, rozpoznawała części mowy ze zbioru wyrazów oraz ćwiczyła wypowiedź ustną, ponieważ niemal każdy chciał się podzielić wrażeniami z minionych ferii.

30 czerwca odbędzie się finał naszego szkolnego konkursu ortograficznego. Wezmą w nim udział wszyscy finaliści konkursów cząstkowych (miejsca I –III).

Do 30 czerwca również zbieramy prace na konkurs poetycki „Pod Skrzydłami Anioła Poezji” (wiersze związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości). Uwaga! Finał w październiku w Londynie!

7 lipca odbędzie się „Mam talent”. Proszę się zgłaszać do p. Ani Czaban bezpośrednio lub poprzez nauczyciela czy też asystenta. Mamy nadzieję , że spośród tylu utalentowanych trzecioklasistów, znajdą się tacy, których zobaczymy i usłyszymy na naszej scenie.

                                                                                                                                                                          


Zadanie domowe:

3a i 3c : ćwiczenia ortograficzne na osobnej kartce, która ma być wklejona do zeszytu.

3b: powtórzyć reguły ortograficzne i gramatyczne.

Zawsze zadane jest czytanie po polsku!

 

Kontakt ze Szkołą

dyrektor@polskaszkolabradford.pl
prezes@polskaszkolabradford.pl

Telefon - 07405 766815

Social Media

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top