A-Level, lekcja 18.11.2017

Możliwość komentowania A-Level, lekcja 18.11.2017 została wyłączona

Ostania sobota upłynęła nam na rozważaniu bardzo ważnych problemów związanych z życiem i dojrzewaniem młodzieży. Do przerwy staraliśmy przygotować się do egzaminu AS analizując artykuły dotyczące cyber przemocy. Obejrzeliśmy fragmenty filmu edukacyjnego “Zaplatani w sieci”. Uczniowie analizowali uczucia osoby nękanej, podawali powody dla których młodzi ludzie popełniają samobójstwa. Pracowaliśmy w grupach starając się wyjaśnić czy portale społecznościowe są zagrożeniem czy dobrodziejstwem naszych czasów.

Po przerwie czytaliśmy artykuł “Szkoła życia, czyli o czym zapomina edukacja?”. Dyskutowaliśmy na temat czy współczesna szkoła odpowiednio przygotowuje młodzież do dorosłego życia.

Zadanie domowe do wyboru.
Napisze rozprawkę na jeden z podanych poniżej tematów egzaminacyjnych:

1. Portale społecznościowe dobrodziejstwo czy zagrożenie ? Uzasadnij swoje zdanie( co najmniej 200 slow)
  2. Współczesna szkoła nie przegotowuje młodych ludzi do dorosłego życia. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Uzasadnij swoje zdanie. Wyraz swoja opinie na temat, czego powinno uczyć się w szkole aby być dobrze przygotowanym do dorosłości?( co najmniej 200 slow)