Akademia 11 Listopada

Akademia 11 Listopada

Akademia 11 Listopada

Możliwość komentowania Akademia 11 Listopada została wyłączona

Akademia z okazji Święta  Niepodległości 11 Listopad

Tak się złożyło, że nic nie trzeba było przekładać. Święto Niepodległości wypadło właśnie w sobotę, kiedy wszyscy jesteśmy w Polskiej Szkole. Klasy: 3A, 3B i 3C oraz klasa A-Level przygotowały niecodzienną Akademię. Było to połączenie patriotycznego patosu i historii z nowoczesnymi środkami przekazu. Pierwszy raz udało się nam zorganizować prawdziwy poczet sztandarowy, który wniósł polską flagę. Wszyscy stali na baczność, odśpiewaliśmy hymn państwowy. Było to bardzo uroczyste. Chwilę później dwóch chłopców prowadziło „rozmowę” na temat wydarzeń 11 listopada i historii Polski. Jeden nie był tym specjalnie zainteresowany, a drugi próbował go przekonać, że nie ma racji. Co jakiś czas na scenie pojawiali się rapperzy i mogliśmy usłyszeć: 11.11.1918!  Obejrzeliśmy video clip „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. Następnie usłyszeliśmy fragmenty polskiej poezji patriotycznej. Mogliśmy wzruszyć się słuchając fragmentu „Roty” śpiewanej a capella.  Później uczniowie klasy A-Level przedstawili trochę informacji o Józefie Piłsudskim, obejrzeliśmy prezentację na ekranie oraz usłyszeliśmy oryginalne nagranie głosu Marszałka w radio z 1924r. Podczas prezentacji dzieci z klas trzecich pokazywały plansze z napisami: WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ, ZJEDNOCZENIE, WŁASNE PAŃSTWO. Po prezentacji zaśpiewaliśmy „Marsz Pierwszej Brygady”, a  na koniec „Piosenkę Małego Patrioty”. Wszyscy mieli szansę nauczyć się tych pieśni, ponieważ słowa  wyświetlały się na ekranie. Ostatni punkt programu to quiz historyczny. Trzeba było odgadnąć  7 dat związanych z historią Polski. Można było nawet wygrać nagrodę. Zadanie to nie należało do łatwych. Wszyscy przygotowujący Akademię  bardzo postarali się, aby przedstawienie było ciekawe i atrakcyjne dla widzów. Mamy nadzieję, że taka lekcja historii pozostanie w pamięci na długo.

Aneta Jesionowska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top