Dodatkowe przesłuchania do chóru uczniów polskich szkół sobotnich

Możliwość komentowania Dodatkowe przesłuchania do chóru uczniów polskich szkół sobotnich została wyłączona

WAŻNA WIADOMOŚĆ: CHÓR UCZNIÓW POLSKICH SZKÓŁ SOBOTNICH – DODATKOWE PRZESŁUCHANIA

Londyn, 21.04.2018

Szanowni Państwo, Dyrektorzy polskich szkół sobotnich,

W związku z wiadomością otrzymaną od rodziców, że wiele szkół nie przesłało wiadomości o tworzeniu międzyszkolnego chóru z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę do uczniów i ich rodziców, postanowiliśmy wznowić przesłuchania i wyznaczyliśmy dodatkową datę przesłuchań, aby dać szansę dzieciom, których ta wiadomość nie dosięgnęła wzięcia udziału w tym tak doniosłym wydarzeniu.

Po odbytych przesłuchaniach wiemy, że jest uczniowie posiadają ogromny talent i zarówno dzieci, jak i rodzice bardzo chcą brać udział w chórze. Apelujemy więc do Wszystkich Dyrektorów i Nauczycieli, aby wyszli z inicjatywą i przekazali rodzicom i uczniom zawarte w wiadomości informacje o chórze i materiałach potrzebnych do przesłuchania oraz informację, że odbędzie się dodatkowe przesłuchanie. Przesłuchanie zorganizowane jest 21.04.2018 w Londynie, w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Aby zgłosić się na przesłuchanie, należy wcześniej przesłać zgłoszenie do Polskiej Macierzy Szkolnej na adres pms@polskamacierz.org z podaniem imienia i nazwiska dziecka, nazwy polskiej szkoły do której uczęszcza oraz imienia i nazwiska opiekuna wraz z numerem telefonu i adresem e-mail.

Alternatywnie, szkoła może zbiorcze zgłoszenie swoich chętnych uczniów.

Organizatorzy bardzo nie chcieliby, aby dzieci, które mogły wziąć udział w  wydarzeniu, dowiedziały się o tym po fakcie.

Dla ułatwienia dostępu do informacji prosimy Państwa o następujące sprawy:
– umieszczenie na stronie Państwa szkoły lub/i na szkolnym Facebook’u informacji o przesłuchaniach wraz z przesłanymi materiałami: nutami i nagraniami głosów
– przesłanie niniejszej wiadomości e-mailem do Wszystkich nauczycieli i rodziców

Po uczynieniu tego, bardzo prosimy o przesłanie linka do zamieszczonej informacji e-mailem do nas (pms@polskamacierz.org) oraz informację zwrotną, że e-mail został przez Państwa przesłany.

W załączeniu oryginalny list informacyjny n/t chóru. Zawarty w liście harmonogram przesłuchań został poszerzony o przesłuchanie 21.04.2018 w Londynie.

Tak, jak piszemy w liście, dzieci proszone są o przygotowanie się z 2. i 3. głosu poza głosem pierwszym.

Materiały nagrań znajdują się w wiadomości poniżej.

Przesłuchania do chóru – informacja dla szkół aktualizowana 22.02.2018-1

Przesłuchania do chóru – informacja dla szkół aktualizowana 22.02.2018-2

Marta Niedzielska
Kierownik Biura
Polska Macierz Szkolna

Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłamy szczegółowe informacje dotyczące przesłuchań do chóru uczniów polskich szkół sobotnich, który wystąpi podczas koncertu 11.11.2018 w Royal Albert Hall.

Załączyliśmy również nagrania mające pomóc dzieciom w przygotowaniu się na przesłuchania. Szczegóły wyjaśniliśmy w załączonym liście.

Pliki z nagraniami ze względu na ich duży rozmiar przesyłamy w systemie Dropbox. Linki poniżej:

Całość – wszystkie głosy:

Pierwszy głos:

Drugi głos:

Trzeci głos:

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się na przesłuchania!

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem.

Z pozdrowieniami

Marzena Kłonowska Hatzaras