Klasa 0a i 0b, lekcja 30.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 0a i 0b, lekcja 30.09.2017 została wyłączona

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz.

Ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 30.09.2017 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe, czyli nasze recytacje wiersza na pamięć o Jesieni. Niektóre dzieci przyniosły do szkoły skarby Jesieni tj piękne kolorowe liście oraz piękne brązowe kasztany. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a mianowicie były to kształty i wzory. Poznaliśmy sześć podstawowych kształtów oraz tyle samo wzorów. Szukaliśmy w naszej klasie różnych kształtów oraz wzorów. Nazywaliśmy je i dzieliliśmy na sylaby. Następnie robiliśmy ćwiczenia w książkach związane z kształtami i wzorami. Był u Nas również Ksiądz Prefekt na lekcji religii.

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy już z podręcznikiem. Naszym tematem była literka A. Ćwiczyliśmy pisownie literki A i a. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei różne przedmioty zaczynające się na literkę A  oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. To była fajna zabawa.

Praca domowa:

Zadanie 1 strona 38.