Klasa 0a i b, lekcja 16.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 0a i b, lekcja 16.09.2017 została wyłączona

Witamy w Klasach 0a i 0b.

Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Ostatnie zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Bradford tj 16.09.2017 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Kolejno przeszliśmy do nauki a niektórzy z nas powtórzenia polskiego alfabetu. Nasz polski alfabet składa się z 34 liter, które po kolei poznamy. Nauczymy się również ich pisowni. Robiliśmy również ćwiczenia z podziałem na sylaby. Będziemy robić takie ćwiczenia na każdych zajęciach. Przyszedł do nas również na krótką lekcję religii ksiądz prefekt.

Na drugiej części zajęć po przerwie pracowaliśmy już z podręcznikiem. Naszym tematem były Kolory. Poznaliśmy 10 kolorów. Robiliśmy ćwiczenia w naszych książkach. Nazywaliśmy po kolei kolory i przedmioty takich kolorów oraz dzieliliśmy je na sylaby. Wszyscy razem z Panią musieliśmy je wyklaskiwać. Pani przeczytała nam wierszyk o Maji i koralach, które były białe i które trzeba było pokolorować. Ćwiczyliśmy rękę rysując szlaczki i robiliśmy inne zadania w książce.

Praca domowa:

Zadanie 1 strona 20.