Klasa 0a, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0a, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną literę „C” i „C”. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie wyrazy zaczynają się na tą literkę. Udało nam się znaleźć ich całkiem sporo. Następnie wykonaliśmy karty pracy związane z literką próbując utrwalić sobie jej pisownie. Wykleiliśmy literkę C kolorowym papierem aby jeszcze lepiej utrwalić sobie jej kształt.  Pani przygotowała dla nas karty pracy oraz zadania dzięki którym utrwalaliśmy sobie sylabizowanie i głoskowanie. Ćwiczyliśmy też nasz słuch fonematyczny wysłuchując głoski na początku i końcu wyrazu.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat „Zdrowego odżywiania”. Pani przeczytała nam wiersza J. Brzechwy „Żołądek”.  Omówiliśmy wraz z dziećmi wiersz zwracając uwagę na właściwe jedzenie. Następne rozmawialiśmy na temat tego w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Następnie rysowaliśmy zdrowe menu.

Od 03.02.2018r. rozpoczęły się lekcje nauki gry na pianinie, chętnych uczniów zapraszamy do zapisów w sekretariacie lub pod numerem 07405766815, lekcje bezpłatne.

Praca domowa:

• kserówki literka C