Klasa 0a, lekcja 09.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 0a, lekcja 09.12.2017 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną literę „D” i „d”. Razem z Panią przeczytaliśmy wyrazy zaczynające się na tę literę. Kilkoro z nas znało jeszcze inne wyrazy na poznaną literę niż podane w książce.  Pani zapisała nam literę na tablicy i wyjaśniła nam jak ważna jest prawidłowa jej pisownia. Ćwiczyliśmy pisanie litery palcem w powietrzu, na blacie i na karcie pracy, następnie kreśliliśmy literę pośladzie w ćwiczeniach.  Następnie poznaliśmy sylaby z literą „D”, „d” próbując stworzyć z nich wyrazy i wykonaliśmy związane z tym ćwiczenia. Rozmawiając na temat domu ćwiczyliśmy także orientację przestrzenną używając określeń wewnątrz i na zewnątrz oraz utrwalaliśmy słownictwo związane z pomieszczeniami i narzędziami znajdującymi się w warsztacie.

W II części rozmawialiśmy na temat zbliżających się świąt. Pani przeczytała nam wiersz M. Terlikowskiej „Zaczarowane drzewko”.  Po wysłuchaniu wiersza rozmawialiśmy na temat jego treści.  Kolejnym tematem była rozmowa na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Dowiedzieliśmy się między innymi, że śpiewane są wtedy kolędy. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Świeć Gwiazdeczko” – by utrwalić sobie jej słowa i przypomnieć melodie. Na zakończenie zajęć rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki i wykonaliśmy kartę pracy- Mikołaj, która polegała na pokolorowaniu odpowiednim kolorem wybranych pól.

Praca domowa:

• Nauka kolędy na Jasełka