Klasa 0a, lekcja 10.02.2018

Klasa 0a, lekcja 10.02.2018

Klasa 0a, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0a, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy  kolejną literę „N” i „n”. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie wyrazy zaczynają się na tą literkę. Udało nam się znaleźć ich całkiem sporo. Wysłuchaliśmy także wiersza i próbowaliśmy znaleźć w nim jak najwięcej wyrazów na poznaną literkę. Następnie wykonaliśmy karty pracy związane z literką próbując utrwalić sobie jej pisownie.  Pani przygotowała dla nas karty pracy oraz zadania dzięki którym utrwalaliśmy sobie sylabizowanie i głoskowanie. Ćwiczyliśmy też nasz słuch fonematyczny wysłuchując głoski na początku i końcu wyrazu.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat „Kuchni”. Nazywaliśmy rzeczy które  znajdują się w tym pomieszczeniu utrwalając i wzbogacając nasze słownictwo. Zastanawialiśmy się też jakie czynności można wykonywać w kuchni: gotować, jeść, smażyć itp. Rozmawialiśmy także na temat zbliżającego się święta Walentynek. Zastanawialiśmy się za co kochamy bliskie nam osoby i w jaki sposób możemy im to okazywać. Wykonaliśmy laurkę dla kochanej osoby.

W tą sobotę 17.02.2018r. dzieci mają ferie. Do szkoły wracamy za tydzień  24.02.2018r.  


Praca domowa:

  • Ksero 90, 18-19
  • Ksero podręcznik str. 38, 42-43

 

Pozdrawiam Justyna Tchorzewska

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top