Klasa 0A, lekcja 13.10.2018

Klasa 0A, lekcja 13.10.2018

Klasa 0A, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 0A, lekcja 13.10.2018 została wyłączona
Witam Państwa serdecznie,
 
Nasze ostatnie zajęcia w Polskiej Szkole rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Następnie udaliśmy się do auli na Akademie przygotowana przez klasę 4/5 z okazji Dnia Nauczyciela.
Po zakończeniu Akademii udaliśmy się do naszej klasy gdzie rozpoczęliśmy nasza lekcje od krótkiej powtórki z poprzedniej lekcji. Dzieci przypomniały sobie wyrazy rozpoczynające się na literkę „e”, sylabowały te wyrazy oraz sprawdziłam zadanie domowe. Moja mala uwaga!: niektóre dzieci maja problem z sylabowaniem wyrazów poznanych na lekcji dlatego bardzo proszę o powtarzanie tych wyrazów z dzieckiem w domu.
 
Głównym tematem zajęć było zapoznanie dzieci z literka „i”. Na początek dzieci dostały szablon literki „i” przygotowany przeze mnie do pokolorowania, potem z dziećmi wymienialiśmy znane wyrazy na te literkę „i”, po czym przeszliśmy do podręcznika na stronę 54 gdzie dzieci z moja pomocą wykonały zadania. Na koniec pierwszej części zajęć dzieci ćwiczyły rączkę oraz pisownię literki, która poznały.
 
Na druga część zajęć przygotowałam dzieciom krótka prace plastyczna. Każde dziecko dostało kartkę z szablonem domku iglo i zadaniem dziecka było ozdobienie tego iglo poprzez naklejanie waty, bibuły itp.. (celem tego zadania było rozwijanie aktywności twórczej dziecka). Następnie po zakończeniu pracy plastycznej zeszliśmy na dół do auli gdzie mieliśmy próbę naszego występu z okazji 11 listopada. Ćwiczyliśmy piosenkę „Jesteśmy Polka i Polakiem”.
 
Na zadanie domowe każde dziecko dostało wydrukowana kartkę z pisownia literki „i” oraz zadanie nr1 z podręcznika ze strony 56.
 
Przypominam o odrabianiu zadań domowych ponieważ jest to bardzo pomocne dla dziecka w utrwalaniu wiadomości zdobytych na lekcji.
 
Dziękuje i pozdrawiam
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top