Klasa 0A, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 0A, lekcja 16.03.2019 została wyłączona

Witam Państwa serdecznie.

Tematem zajęć w dniu 16.03.2019 była literka “G, g” oraz temat “Posiłki”. Dzieci zapoznały się z nazewnictwem poszczególnych posiłków zwiazanych z porami dnia. Dzieci opowiadały sobie nawzajem co jest zdrowe, a co powinny jeść rzadko lub w ogóle. Zaznaczyliśmy sobie ze powinniśmy jeść wolno, nie rozmawiając podczas jedzenia. Następnie wykonalismy zadania na stronie 46.
W drugiej części zajęć dzieci zapoznały się z literka “G, g” na przykładzie wyrazu gumka. Wymieniały wyrazy zaczynające się na te literkę. Następnie kreśliły “G, “g na tablicy wg wzoru i punktu
rozpoczęcia. Było także czytanie sylab otwartych i zamkniętych.

Wyszukiwanie wyrazów w podpisach ilustracji. Czytanie globalne i sylabowe.

Na zadanie domowe proszę żeby dzieci wykonały zadania z podręcznika ze strony 50 i 51. Proszę także o uzupełnienie przez dzieci zadań domowych z poprzednich lekcji gdyż cześć dzieci nie miała odrobionych ostatnio zadań domowych.

Dziękuje i Pozdrawiam.
Agata Pietrzak