Klasa 0a, lekcja 24.02.2018

Klasa 0a, lekcja 24.02.2018

Klasa 0a, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0a, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy  kolejną literę „G” i „g”. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie wyrazy zaczynają się na tą literkę. Udało nam się znaleźć ich całkiem sporo. Wysłuchaliśmy także wiersza i próbowaliśmy znaleźć w nim jak najwięcej wyrazów na poznaną literkę. Następnie wykonaliśmy karty pracy związane z literką próbując utrwalić sobie jej pisownie.  Pani przygotowała dla nas karty pracy oraz zadania dzięki którym utrwalaliśmy sobie sylabizowanie i głoskowanie. Ćwiczyliśmy też nasz słuch fonematyczny wysłuchując głoski na początku i końcu wyrazu.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat „Posiłków”. Utrwaliliśmy sobie nazwy posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Omówiliśmy przykładowe potrawy jedzone podczas tych posiłków. Opowiadaliśmy jakie my rzeczy jemy w domu oraz jaki jest nasz ulubiony przysmak. Następnie wysłuchaliśmy Baśni „ O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku”. Wspólnie omówiliśmy wiersz zwracając uwagę, iż witaminy kryją się w jedzenie i ważne jest by jeść zróżnicowane potrawy. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki słowne dotyczące warzyw i owoców a następnie zabraliśmy się za wykonywanie kart pracy związanych z tematem.


Praca domowa:

  • Ksero książka str 46, 50 i 51

  • Pozostałe kserówki, które są nie dokończone

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top