Klasa 0a, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0a, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy  kolejną literę „G” i „g”. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie wyrazy zaczynają się na tą literkę. Udało nam się znaleźć ich całkiem sporo. Wysłuchaliśmy także wiersza i próbowaliśmy znaleźć w nim jak najwięcej wyrazów na poznaną literkę. Następnie wykonaliśmy karty pracy związane z literką próbując utrwalić sobie jej pisownie.  Pani przygotowała dla nas karty pracy oraz zadania dzięki którym utrwalaliśmy sobie sylabizowanie i głoskowanie. Ćwiczyliśmy też nasz słuch fonematyczny wysłuchując głoski na początku i końcu wyrazu.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat „Posiłków”. Utrwaliliśmy sobie nazwy posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Omówiliśmy przykładowe potrawy jedzone podczas tych posiłków. Opowiadaliśmy jakie my rzeczy jemy w domu oraz jaki jest nasz ulubiony przysmak. Następnie wysłuchaliśmy Baśni „ O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku”. Wspólnie omówiliśmy wiersz zwracając uwagę, iż witaminy kryją się w jedzenie i ważne jest by jeść zróżnicowane potrawy. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki słowne dotyczące warzyw i owoców a następnie zabraliśmy się za wykonywanie kart pracy związanych z tematem.

Praca domowa:

• Ksero książka str 46, 50 i 51

• Pozostałe kserówki, które są nie dokończone