Klasa 0a, lekcja 24.03.2018

Klasa 0a, lekcja 24.03.2018

Klasa 0a, lekcja 24.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 0a, lekcja 24.03.2018 została wyłączona

 

Na zajęciach poznaliśmy kolejną literkę alfabetu. Była nią litera „W” i „w”. Wysłuchaliśmy wiersza próbując zapamiętam wyrazy w których ukryła się ta literka.  Poczym zastanawialiśmy się jakie jeszcze  znamy wyrazy na ta literkę.  Następnie by utrwalić sobie pisownię i wymowę literki wykonaliśmy ćwiczenia.  Następnym  tematem omawianym na zajęciach była nowa pora roku jaką jest Wiosna. Rozmawialiśmy na temat zwiastunów wiosny: pierwsze kwiaty, cieplejsze dni, powrót ptaków itp. Dzieci dowiedziały się też, iż w Polsce tradycją jest topienie Marzanny – symbolu zimy w pierwszy dzień wiosny.

Po przerwie rozmawialiśmy na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci wypowiadały się na temat swojej wiedzy na temat tradycji spędzania tych świąt w Polsce oraz symbolach które kojarzą się nam z tymi świętami. Dzieci wypowiadały się na temat tego co święcimy w koszyki oraz co powinno znaleźć się na Wielkanocnym stole. Następnie dzieci ozdabiały flamastrami styropianowe jajeczka- pisanki i wykonały Wielkanocne kartki. Na koniec wykonaliśmy świąteczne maski zajączków.

Rozpoczynamy Świąteczną przerwę do szkoły wracamy 14.04.2018r.

Od kwietnia do grupy wraca Pani Luiza Dziękuję więc  Państwu za współpracę w grupie. Oraz Życzę Wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.


Praca domowa:

  • Ksero książka str 82-83

  • Kserówki str. 32,34, 47

 

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top