Klasa 0A, lekcja 8.12.2018

Klasa 0A, lekcja 8.12.2018

Klasa 0A, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 0A, lekcja 8.12.2018 została wyłączona
Witam Państwa serdecznie,
 
Tematem ostatnich zajęć był Mikołaj!
 
Lekcje rozpoczęłam od rozmowy z dziećmi na temat Mikołaja ( kto to jest?, gdzie mieszka?, jego cechy charakterystyczne?,) dzieci opowiadały jak do każdego z nich przychodzi Mikołaj. Następnie dzieci wykonały list do św Mikołaja w formie rysunku , zrobiliśmy z tych listów małe paczki zawiązaliśmy kokardka i udaliśmy sie na korytarz gdzie wisi nasza gazetka z Mikołajem ,przyklejając te listy do worka św Mikołaja.
 
Na drugiej części zajęć dzieci uważnie wysłuchały legendy o św Mikołaju oraz wypowiadały sie na temat wysluchanego tekstu. Następnie przeszliśmy do wykonywania pracy plastycznej ,wycinając i klejac św Mikołaja.  Pod koniec zajęć opowiedziałam dzieciom o tradycjach mikołajkowych w innych krajach. Dzieci dostały globus gdzie wspólnie szukaliśmy różnych państw opowiadając przy tym w jaki sposób przychodzi  Mikołaj do dzieci mieszkających w innych krajach. Na koniec każde dziecko dostało rysunek Mikołaja do pokolorowania.
 
Uwaga! W najbliższa sobotę odbędą się Jasełka przygotowane przez klasę trzecia i przybędzie do nas Mikołaj! Wszyscy przychodzimy na godz 9.00 i kończymy o 12.30. Poniżej wysyłam zdjęcia prac dzieci z ostatnich dwóch zajęć.
 
Dziękuje i pozdrawiam
Agata Pietrzak
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top