Klasa 0A, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 0A, lekcja 8.12.2018 została wyłączona
Witam Państwa serdecznie,

Tematem ostatnich zajęć był Mikołaj!

Lekcje rozpoczęłam od rozmowy z dziećmi na temat Mikołaja ( kto to jest?, gdzie mieszka?, jego cechy charakterystyczne?,) dzieci opowiadały jak do każdego z nich przychodzi Mikołaj. Następnie dzieci wykonały list do św Mikołaja w formie rysunku , zrobiliśmy z tych listów małe paczki zawiązaliśmy kokardka i udaliśmy sie na korytarz gdzie wisi nasza gazetka z Mikołajem ,przyklejając te listy do worka św Mikołaja.

Na drugiej części zajęć dzieci uważnie wysłuchały legendy o św Mikołaju oraz wypowiadały sie na temat wysluchanego tekstu. Następnie przeszliśmy do wykonywania pracy plastycznej ,wycinając i klejac św Mikołaja.  Pod koniec zajęć opowiedziałam dzieciom o tradycjach mikołajkowych w innych krajach. Dzieci dostały globus gdzie wspólnie szukaliśmy różnych państw opowiadając przy tym w jaki sposób przychodzi  Mikołaj do dzieci mieszkających w innych krajach. Na koniec każde dziecko dostało rysunek Mikołaja do pokolorowania.

Uwaga! W najbliższa sobotę odbędą się Jasełka przygotowane przez klasę trzecia i przybędzie do nas Mikołaj! Wszyscy przychodzimy na godz 9.00 i kończymy o 12.30. Poniżej wysyłam zdjęcia prac dzieci z ostatnich dwóch zajęć.

Dziękuje i pozdrawiam
Agata Pietrzak