Klasa 0B, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 0B, lekcja 02.03.2019 została wyłączona

Witam Rodziców.
Dzisiejsza lekcje jak co tydzień rozpoczęłam od sprawdzenia obecności. Temat naszych zajęć to ,,W łazience i Poznajemy literkę C. W pierwszej części zajęć naszym celem wychowawczym było dbanie o czystość i higienę osobista. Dzieci poznały nazewnictwo dotyczące łazienki i czynności związanymi z higiena ciała. Rozmawialiśmy również o czynnościach jakie musimy wykonać żeby być czystym i za pomocą raczek dzieci pokazywały tez czynności. Każdy z osobna opowiadał jak wygląda jego łazienka i co by w niej zmienił gdyby posiadał magiczna różdżkę. Odpowiedzi dzieci były przeróżne i bardzo ciekawe ;). Po czym wykonaliśmy sobie prace plastyczna i dzieci kolorowały łazienkę oraz w trakcie zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Szczotka pasta,,. W drugiej części zajęć poznaliśmy literkę C. Dzieci poznały wyrazy zaczynające się literkę C oraz wspólnie kreśliliśmy literkę C na tablicy i w naszych książeczkach. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby i czytaliśmy metoda sylabowa. Na koniec dzieci wykonały rysunek plastyczny z nasza literka C.

Zadanie domowe to nauka kreślenia literki C w naszych zeszytach.

Pozdrawiam.