Klasa 0b, lekcja 09.12.2017

Klasa 0b, lekcja 09.12.2017

Klasa 0b, lekcja 09.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 09.12.2017 została wyłączona

 

 

Witamy w naszej klasie!

Jak co sobotę zaczęlismy od sprawdzenia obecności i prac domowych. Dzisiaj mieliśmy komplet! Brawo!

Tematem lekcji był Dom i wszystko co z nim związane. Uczyliśmy się nazw wszystkich pomieszczeń w domu (orientacja przestrzenna) oraz na zewnątrz. (str 116,117). Następnie uczyliśmy się nazw narzędzi pracy którymi posługują się tatusiowie. Kolejnym tematem jakim się zajęliśmy była nauka pisania literki Dd. Szukaliśmy słów rozpoczynających się na D a następnie dzieliliśmy te słowa na sylaby. Mogę szczerze stwierdzić dla naszych uczniów nie ma już trudnych słów,wszyscy sobie świetnie z tym radzą.(str 119,120,121).

Na drugiej części zajęć zajęliśmy się tematem Bożego Narodzenia. Zapoznałam dzieci z obrzędami i tradycjami tego święta i wyjaśniałam na czym one polegają. Przeczytałam opowiadanie pt. Choinka, które miało na celu uświadomienie jak ważne jest dzielenie się i pomaganie innym nie tylko w tym okresie świątecznym. Aby uprzyjemnić ten miły czas zdobiliśmy nasze piękne choinki i robiliśmy łańcuchy .

Przeczytałam jeszcze krótkie opowiadanie o Aniołku Bożonarodzeniowym aby całkowicie poczuć magię świąt.

Na koniec zajęć zaśpiewaliśmy kilka razy naszą piosenkę i słuchaliśmy kolęd.

INFORMACJA DO RODZICÓW
W SOBOTĘ 16.12 WIDZIMY SIĘ O GODZINIE 9.00 .ZAJĘCIA BĘDĄ SKRÓCONE ,PO NICH ODBĘDĄ SIĘ JASEŁKA A NASTĘPNIE ODWIEDZI NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ. PO DZIECI ZAPRASZAM OKOŁO GODZ 12:30.


Praca domowa:
– karta pracy str 122
– literki w zeszycie
– ćwiczymi piosenkę

 

Pozdrawiam,
Kamila Majchrzak

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top