Klasa 0b, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Witam w naszej klasie!

Co u nas słychać? W ostatnią sobotę spotkaliśmy się po długiej przerwie. Wszyscy bardzo szybko się zaaklimatyzowali. Przywitaliśmy nowych uczniów Oskara i Dominikę, mam nadzieję, że będą pilnymi uczniami!

Na pierwszej części zajęci tworzyliśmy laurki z okazji nadchodzącego święta Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Było wycinanie , kolorowanie, wyklejanie, zszywanie . Wszystkie kartki wyszły naprawdę pięknie. Na drugiej części zajęć powtarzaliśmy materiał który został przerobiony od września. Dzieliliśmy na sylaby naprawdę trudne słowa. Następnym zadaniem było układanie słów z rozsypanek sylabowych. Pracowaliśmy przy  tablicy jak i na głos. Po wszystkich ćwiczeniach przeszliśmy do czytania czytanki Moja Mama. Większość dzieci radzi sobie z czytaniem już naprawdę całkiem nieźle natomiast kilkoro troszkę słabiej.

Uczniowie otrzymali duże zielone zeszyty. Będą w nich pracować na lekcji i będę im wklejać lub zapisywać prace domowe.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

20.01 czyli następna sobota, zaczynamy o 11:30 występem z okazji Dnia Babci i Dziadka (dzieci których dziadkowie pojawią się na występie proszę o przyniesienie wykonanych laurek uzupełnionych miłym słowem od siebie) kończymy o 14:45!!!

21.01 niedziela odbędzie się teatrzyk ( dzieci otrzymały ulotki) w razie pytań proszę o kontakt z dyrekcją

Proszę czy znalazłaby się jeszcze jakaś chętna mama do upieczenia ciasta? Na wiadomość czekam do czwartku, następnie muszę ją przekazać dalej.

PRACA DOMOWA:
* ĆWICZYMY PIOSENKĘ !!!
*dzieci maja wklejone 4 rysunki/ słowa podzielone na sylaby, proszę aby te słowa przepisały
* każde otrzymało czytankę którą ćwiczyliśmy na lekcji, bardzo proszę aby nauczyły się czytać
* rebusy do rozwiązania

Kamila Majchrzak