Klasa 0B, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 0B, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Witam Rodziców.
W dniu dzisiejszym poznaliśmy literkę I i. Wspólnie szukaliśmy wyrazów zaczynających się tą literką. Ćwiczyliśmy wrażliwość na dźwięki poprzez sylabowanie wyrazów z podanych obrazków. Kreśliliśmy literkę i.
Słuchaliśmy wierszyka powtarzając go podczas malowania. Opowiadaliśmy o prze roku Jesień co jest z nią związane , co nam się z nią kojarzy. Jak również nazywaliśmy jesienne ubrania odpowiadając do czego służą kiedy je zakładamy. Zadanie domowe dla dzieci to Historyjka z literą i na stronie 56. W drugiej części razem z przedszkolakami śpiewaliśmy piosenkę Jestem Polką i Polakiem. Tematem drugiej części zajęć były figury geometryczne i liczby. Szukaliśmy poznane kształty w klasie wśród naszych przyborów szkolnych i nie tylko.
Wspólnie liczyliśmy swoje kredki i obecne dzieci na zajęciach. Kształciliśmy spostrzegawczość i słuch fonetyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej z użyciem wcześniej przygotowanych pomocy przeze mnie w postaci wyciętych figur geometrycznych, tematyka dowolna.