Klasa 0B, lekcja 16.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 0B, lekcja 16.02.2019 została wyłączona
Witam Rodziców.
Zajęcia  rozpoczęliśmy od powtórzenia słownictwa poznanego  na ostatniej lekcji. Tematem dzisiejszym była  literka J j  oraz wprowadzenie nowego słownictwa dotyczącego szafy z ubraniami. Dzieci nazywały rzeczy oraz ubrania które znajdują się w szafie. Po czym wykonały rysunek plastyczny. W dalszej części dzieci poznają literkę J która wspólnie kreślimy na tablicy oraz zeszytach, wyszukując wyrazów zaczynających się na ta literkę. Czytanie sylabami krótkiego tekstu w naszych książkach oraz sylabowanie wyrazów. W drugiej części zajęć  gościliśmy w naszej klasie przedszkolaki. Dzieci wysłuchały  bajki pt,, O Rybaku i Złotej Rybce,. Bajka miała na celu przekazanie dzieciom mądrość życiowa jaka jest bycie hojnym, pokornym, pracowitym i miłościwym. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne kolorując złota rybkę i rybaka.

Zadanie domowe w książkach na stronie 26/27 oraz nauka kreślenia literki J w naszych zeszytach.