Klasa 0b, lekcja 17.03.2018

Klasa 0b, lekcja 17.03.2018

Klasa 0b, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 17.03.2018 została wyłączona
 
Dzień dobry!
 
Na sobotnich zajęciach zajęliśmy się omawianiem przyjęcia urodzinowego. Poznaliśmy przedmioty jakie pojawiają się na urodzinach: tort, prezent, trąbki, ozdoby itp. Dzieci opowiadały o swoich urodzinach , gdzie spędzają i w jaki sposób.
Następnie mieliśmy kilka ćwiczeń usprawniających motorykę ręki: kolorowanie, pisanie literki. W sobotę poznaliśmy bardzo trudną do wymówienie literkę rR. Wyszukiwaliśmy słowa na ta literkę i dzieliliśmy na sylaby. Na koniec pierwszych zajęć czytaliśmy już dłuższe teksty które wcale nie były łatwe.
 
Na drugiej części zajęć zajęliśmy się tematem : Moje ciało.
# Jak wyglądam? Z jakich części składa się ciało? Do czego są nam potrzebne? Jak wyglądają? Ile mamy palców? Jakie są nasze uda, kolana?
 
#Zabawa Lustrzane odbicie.
Kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała.
 
#Sylabowe zabawy.
Analiza i synteza sylabowa nazw części ciała .
 
#Jestem doskonały.
Budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby i życzliwego stosunku do samego siebie.
 
#Wiersz Katarzyny Wojciechowskiej „Doskonały przedszkolak”
Analiza wiersza. Czy wszyscy jesteśmy tacy sami? Czym się różnimy? Co jest w nas podobne? CZy to jak wyglądam jest ważne? Dlaczego?
 
#Taniec wyginaniec.
Nauka piosenki z podkładem muzycznym.
 
#Wiersz Stanisława Karaszewskiego : „Śmieszny portret”.
Analiza wiersza i na jego podstawie tworzyliśmy rysunek, śmieszny portret samego siebie.
 
Tego dnia udało nam się przerobić bardzo dużo materiału.
 
ZAPRASZAM NA ZEBRANIE PO ZAJECIACH W NASZEJ SALI 24.03.2018
Nie zajmę Państwu wiele czasu, chciałam tylko omówić co przerobiłam przez ten czas który zastępowałam Panią Luizę, jakie zauważyłam postępy, z czym dzieci sobie słabiej radzą, nad czym popracować .
 
Poniżej jeszcze jedna informacja:
WAŻNA WIADOMOŚĆ: CHÓR UCZNIÓW POLSKICH SZKÓŁ SOBOTNICH – DODATKOWE PRZESŁUCHANIA

Londyn, 21.04.2018

Szanowni Państwo, Dyrektorzy polskich szkół sobotnich,

w związku z wiadomością otrzymaną od rodziców, że wiele szkół nie przesłało wiadomości o tworzeniu międzyszkolnego chóru z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę do uczniów i ich rodziców, postanowiliśmy wznowić przesłuchania i wyznaczyliśmy dodatkową datę przesłuchań, aby dać szansę dzieciom, których ta wiadomość nie dosięgnęła wzięcia udziału w tym tak doniosłym wydarzeniu.

Po odbytych przesłuchaniach wiemy, że jest uczniowie posiadają ogromny talent i zarówno dzieci, jak i rodzice bardzo chcą brać udział w chórze. Apelujemy więc do Wszystkich Dyrektorów i Nauczycieli, aby wyszli z inicjatywą i przekazali rodzicom i uczniom zawarte w wiadomości informacje o chórze i materiałach potrzebnych do przesłuchania oraz informację, że odbędzie się dodatkowe przesłuchanie. Przesłuchanie zorganizowane jest 21.04.2018 w Londynie, w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Aby zgłosić się na przesłuchanie, należy wcześniej przesłać zgłoszenie do Polskiej Macierzy Szkolnej na adres pms@polskamacierz.org z podaniem imienia i nazwiska dziecka, nazwy polskiej szkoły do której uczęszcza oraz imienia i nazwiska opiekuna wraz z numerem telefonu i adresem e-mail.

Alternatywnie, szkoła może zbiorcze zgłoszenie swoich chętnych uczniów.

Organizatorzy bardzo nie chcieliby, aby dzieci, które mogły wziąć udział w  wydarzeniu, dowiedziały się o tym po fakcie.

Dla ułatwienia dostępu do informacji prosimy Państwa o następujące sprawy:

– umieszczenie na stronie Państwa szkoły lub/i na szkolnym Facebook’u informacji o przesłuchaniach wraz z przesłanymi materiałami: nutami i nagraniami głosów

– przesłanie niniejszej wiadomości e-mailem do Wszystkich nauczycieli i rodziców

Po uczynieniu tego, bardzo prosimy o przesłanie linka do zamieszczonej informacji e-mailem do nas (pms@polskamacierz.org) oraz informację zwrotną, że e-mail został przez Państwa przesłany.

W załączeniu oryginalny list informacyjny n/t chóru. Zawarty w liście harmonogram przesłuchań został poszerzony o przesłuchanie 21.04.2018 w Londynie.

Tak, jak piszemy w liście, dzieci proszone są o przygotowanie się z 2. i 3. głosu poza głosem pierwszym.

Materiały nagrań znajdują się w wiadomości poniżej.

Z poważaniem

Marta Niedzielska

Kierownik Biura

Polska Macierz Szkolna

 

Praca domowa
  • Ćwiczenia ze stron 66,67

  • Dokończyć ćwiczenie pisania literki Rr w zielonych zeszytach

  • zaproponowałam nauczenie się wiersza dla chętnych, zgłosiło się kilkoro dzieci (proszę o pomoc w wolnym czasie ale oczywiście nie naciskam)

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top