Klasa 0b, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 17.03.2018 została wyłączona

Dzień dobry!

Na sobotnich zajęciach zajęliśmy się omawianiem przyjęcia urodzinowego. Poznaliśmy przedmioty jakie pojawiają się na urodzinach: tort, prezent, trąbki, ozdoby itp. Dzieci opowiadały o swoich urodzinach , gdzie spędzają i w jaki sposób.
Następnie mieliśmy kilka ćwiczeń usprawniających motorykę ręki: kolorowanie, pisanie literki. W sobotę poznaliśmy bardzo trudną do wymówienie literkę rR. Wyszukiwaliśmy słowa na ta literkę i dzieliliśmy na sylaby. Na koniec pierwszych zajęć czytaliśmy już dłuższe teksty które wcale nie były łatwe.

Na drugiej części zajęć zajęliśmy się tematem : Moje ciało.
# Jak wyglądam? Z jakich części składa się ciało? Do czego są nam potrzebne? Jak wyglądają? Ile mamy palców? Jakie są nasze uda, kolana?

#Zabawa Lustrzane odbicie.
Kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała.

#Sylabowe zabawy.
Analiza i synteza sylabowa nazw części ciała .

#Jestem doskonały.
Budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby i życzliwego stosunku do samego siebie.

#Wiersz Katarzyny Wojciechowskiej “Doskonały przedszkolak”
Analiza wiersza. Czy wszyscy jesteśmy tacy sami? Czym się różnimy? Co jest w nas podobne? CZy to jak wyglądam jest ważne? Dlaczego?

#Taniec wyginaniec.
Nauka piosenki z podkładem muzycznym.

#Wiersz Stanisława Karaszewskiego : “Śmieszny portret”.
Analiza wiersza i na jego podstawie tworzyliśmy rysunek, śmieszny portret samego siebie.

Tego dnia udało nam się przerobić bardzo dużo materiału.

ZAPRASZAM NA ZEBRANIE PO ZAJECIACH W NASZEJ SALI 24.03.2018
Nie zajmę Państwu wiele czasu, chciałam tylko omówić co przerobiłam przez ten czas który zastępowałam Panią Luizę, jakie zauważyłam postępy, z czym dzieci sobie słabiej radzą, nad czym popracować .

Poniżej jeszcze jedna informacja:
WAŻNA WIADOMOŚĆ: CHÓR UCZNIÓW POLSKICH SZKÓŁ SOBOTNICH – DODATKOWE PRZESŁUCHANIA

Londyn, 21.04.2018

Szanowni Państwo, Dyrektorzy polskich szkół sobotnich,

w związku z wiadomością otrzymaną od rodziców, że wiele szkół nie przesłało wiadomości o tworzeniu międzyszkolnego chóru z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę do uczniów i ich rodziców, postanowiliśmy wznowić przesłuchania i wyznaczyliśmy dodatkową datę przesłuchań, aby dać szansę dzieciom, których ta wiadomość nie dosięgnęła wzięcia udziału w tym tak doniosłym wydarzeniu.

Po odbytych przesłuchaniach wiemy, że jest uczniowie posiadają ogromny talent i zarówno dzieci, jak i rodzice bardzo chcą brać udział w chórze. Apelujemy więc do Wszystkich Dyrektorów i Nauczycieli, aby wyszli z inicjatywą i przekazali rodzicom i uczniom zawarte w wiadomości informacje o chórze i materiałach potrzebnych do przesłuchania oraz informację, że odbędzie się dodatkowe przesłuchanie. Przesłuchanie zorganizowane jest 21.04.2018 w Londynie, w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym. Aby zgłosić się na przesłuchanie, należy wcześniej przesłać zgłoszenie do Polskiej Macierzy Szkolnej na adres pms@polskamacierz.org z podaniem imienia i nazwiska dziecka, nazwy polskiej szkoły do której uczęszcza oraz imienia i nazwiska opiekuna wraz z numerem telefonu i adresem e-mail.

Alternatywnie, szkoła może zbiorcze zgłoszenie swoich chętnych uczniów.

Organizatorzy bardzo nie chcieliby, aby dzieci, które mogły wziąć udział w  wydarzeniu, dowiedziały się o tym po fakcie.

Dla ułatwienia dostępu do informacji prosimy Państwa o następujące sprawy:

– umieszczenie na stronie Państwa szkoły lub/i na szkolnym Facebook’u informacji o przesłuchaniach wraz z przesłanymi materiałami: nutami i nagraniami głosów

– przesłanie niniejszej wiadomości e-mailem do Wszystkich nauczycieli i rodziców

Po uczynieniu tego, bardzo prosimy o przesłanie linka do zamieszczonej informacji e-mailem do nas (pms@polskamacierz.org) oraz informację zwrotną, że e-mail został przez Państwa przesłany.

W załączeniu oryginalny list informacyjny n/t chóru. Zawarty w liście harmonogram przesłuchań został poszerzony o przesłuchanie 21.04.2018 w Londynie.

Tak, jak piszemy w liście, dzieci proszone są o przygotowanie się z 2. i 3. głosu poza głosem pierwszym.

Materiały nagrań znajdują się w wiadomości poniżej.

Marta Niedzielska

Kierownik Biura

Polska Macierz Szkolna

Praca domowa