Klasa 0b, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Witamy w naszej klasie!

Cześć i czołem po feriach! Mam nadzieję,że wszyscy wypoczęli!

Na ostatnich zajęciach uczyliśmy się o zdrowym żywieniu. Poznawaliśmy produkty i potrawy które bez obaw możemy jeść na śniadanie , drugie śniadanie, obiad , podwieczorek i kolację. Dzieci opowiadały jakie są ich ulubione potrawy a inne zgadywały czy należą do zdrowej żywności  czy nie. Następnie wykonaliśmy zadania 3i 4 ze str. 46.

Przeszliśmy do zapoznania się z naszą nową literką “gG”. Odgadywaliśmy słowa na tą literkę, okazało się ,ze jest ich naprawdę bardzo dużo! Dzieliliśmy słowa na sylaby i próbowaliśmy głoskować.

Następnie zajęliśmy się motoryką ręki, uczyliśmy się pisać G , oraz sylaby: ga, ge,gi,go,gu,gy.Kolejnym zadaniem było czytanie. Czytanka o kucyku Neli bardzo zaciekawiła wszystkie dzieci, każdy chciał przeczytać chociaż kilka linijek .

Na drugiej części zajęć rozwiązywaliśmy rebusy związane z literką G. Nie były łatwe i nie każdy sobie z nimi poradził. Wiktor okazał się mistrzem w odgadywaniu rebusów! Brawo Wiktor!

Do konkursu recytatorskiego zgłosiły się następujące dzieci: Wiktor, Claudia, Sophia, Oskar, Dominik.

Nie możemy się doczekać Waszych występów!

Praca domowa

* ćwiczenia strona 50, 51

*wiersz na pamięć(dzieci zgłoszone do konkursu)

Kamila Majchrzak