Klasa 0b, lekcja 25.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 0b, lekcja 25.11.2017 została wyłączona

Lekcję rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Rozdałam uczniom materiały dot.dzisiejszego tematu “Moja rodzina. Poznajemy literkę Mm.”

Poznawaliśmy wszystkich członków naszych rodzin.Wiele dzieci wspominało, że tęsknią za babciami które mieszkają w Polsce.Następnie uczyliśmy się nazw dzieci zwierząt i było to nie lada wyzwanie, największe trudności sprawiały nam gąsiątko, źrebię i cielę.

Pracowaliśmy nad motoryką ręki pisząc początkowo szlaczki przygotowujące do prawidłowego pisania litery M m, następnie literkę. To ćwiczenie poszło dzieciom bardzo sprawnie.

Na drugiej części lekcji obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, dlatego prosiłam o przyniesienie swoich ulubionych pluszaków.Rozdałam Dzieciom małe puzzle które bardzo szybko poradziły sobie z tym zadaniem a następnie uczniowie przedstawiły swoich przyjaciół. Opowiadały w jakich okolicznościach pojawiły się w ich życiu, jak wyglądają i w jaki sposób spędzają razem czas. Poprzez zabawę z misiami posługiwaliśmy się liczebnikami porządkowymi i przyimkami.

Aby nieco wyciszyć dzieci,przeczytałam wiersz pt. “Rysia” A. Samozwaniec i interpretowaliśmy go.

Na koniec lekcji dzieci rysowały tort urodzinowy dla misia i zaśpiewaliśmy Sto Lat. Dzieci otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

Praca domowa:
*ćwiczenia strona 106 i 107
*wklejamy do zeszytu puzzle z misiem i kolorujemy go *wklejamy do zeszytu kartę pracy nr 1 i układamy bardzo krótkie zdanie z wybranym przyimkiem

Bardzo proszę o przyniesienie zeszytu w 3 linie na kolejne zajęcia, będę chciała powolutku ćwiczyć z dziećmi pisanie literek

Kamila Majchrzak