Klasa 1a i 1c, lekcja 08.04.2017

Klasa 1a i 1c, lekcja 08.04.2017

Klasa 1a i 1c, lekcja 08.04.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a i 1c, lekcja 08.04.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C.
Nauczyciel: Luiza Cichewicz.
Asystent: Marta Gas.

 

1Nasze ostatnie zajęcia w dniu 08.04.2017 roku w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczeęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A nie poznaliśmy nowych przygód klasowej maskotki Misia Maxia, ponieważ kolega, który miał go w swoim domu nie dotarł do szkoły. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatni tydzień spędziła w domu kolegi Kacpra. Kolejno przeszliśmy do dyktanda, które przygotowała dla nas Pani Justyna Salamon. Było ono dosyć trudne jak dla nas mimo wcześniej poznanych wyrazów, ale zobaczymy jakie będą jego wyniki. Później robiliśmy sobie w klasie próbę przed uroczystością z okazji 3- go Maja. Po próbie udaliśmy się wraz z Paniami do kościoła na Mszę Świętą szkolną z okazji rekolekcji Wielkopostnych. Po powrocie z kościoła przeszliśmy do tematu zajęć. W obydwu klasach było to powtórzenie wiadomości na temat rodzajów zdań, zasad pisowni wielką literą oraz poznanych części mowy – czasownika, rzeczownika i przymiotnika. Najważniejsze zasady zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Wkleiliśmy również do zeszytów tabelkę z dokładnymi informacjami. Dalej robiliśmy ćwiczenia w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. Wypisywaliśmy sobie przykładowe zasady na tablicy a następnie w zeszytach.

2Na drugiej części zajęć mieliśmy temat o Wielkanocy i tradycjach wielkanocnych. Wykonaliśmy w klasie piękną wystawę wielkanocną. Rozmawialiśmy na temat świąt Wielkanocnych oraz tradycjach związanych z tymi świętami takimi jak np. święcenie pokarmów, malowanie pisanek itd. Mówiliśmy sobie po koleji czego symbolem są święcone pokarmy – każdy z pokarmów, które wkładamy do koszyczka. Najbardziej podobało się nam jak Pani mówiła o tradycji polewania wodą czyli o tzw. Śmingus Dyngus. To nas bardzo zainteresowało.

 


Praca domowa:
Przygotuję się do sprawdzianu ( to co na powtórzeniu).
Nauczę się piosenki Ziemia ojczysta oraz wiersza Katechizm polskiego dziecka ( ksero dane do domu).

 

 

Pozdrawiam,
Luiza Cichewicz.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top