Klasa 1a i 1c, lekcja 10.06.2017

Klasa 1a i 1c, lekcja 10.06.2017

Klasa 1a i 1c, lekcja 10.06.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a i 1c, lekcja 10.06.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

W sobotę 10.06.2017 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A nie poznaliśmy nowych przygód klasowej maskotki Misia Maxia, ponieważ do nas nie dotarł. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatni tydzień spędziła w domu kolegi Kuby. Następnie w obydwu klasach odbył się test całoroczny z poznanego do tej pory materiału tzn: samogłosek, spółgłosek, liter, głosek, sylab, kolejności alfabetycznej, wyrazów oraz zdań pisanych ze słuchu, części mowy, rodzajów zdań oraz czasów. Był to poważny sprawdzian dla nas jako pierwszoklasistów ale daliśmy radę.

Na drugiej części zajęć Pani czytała nam w kąciku czytelniczym lekturę Bon czy Ton. Przeczytaliśmy od A do H. Bardzo fajna książka opowiadająca o perypetiach dwójki rodzeństwa tj bliźniaków Kuby i Buby. Ich przygody rozbawiały nas do łez. Wyjaśnialiśmy sobie trudne dla nas nowe pojęcia takie jak na przykład  savoir – vivre i zapisywaliśmy ich znaczenie na tablicy a następnie w zeszytach. Było również kilka słów o autorze naszej lektury Grzegorzu Kasdepke.

1a

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top