Klasa 1a i 1c, lekcja 10.12

Klasa 1a i 1c, lekcja 10.12

Klasa 1a i 1c, lekcja 10.12

Możliwość komentowania Klasa 1a i 1c, lekcja 10.12 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

 

mis-maxioW sobotę 10 grudnia 2016 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A koleżanka Oliwka L. przeczytała nam wpis z dzienniczka przygód  z ostatniego tygodnia spędzonego z klasową maskotką Misiem Maxiem.
zyrafa-1

Natomiast w klasie 1C koleżanka Nadia pokazała nam rysunek, jaki zrobiła i Pani przeczytała nam z dzienniczka przygód klasowej maskotki Żyrafki Kasi jak spędziła ostatni tydzień z Nadią. Dalej były normalne zajęcia. Do klasy 1C przyszedł ksiądz na religię i rozmawiał z dziećmi o Adwencie. Dzieciom się bardzo podobało. Ksiądz rozdał dzieciom rysunki wianków adwentowych do kolorowania. Następnie przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach było to powtórzenie materiału poznanego do tej pory w klasie 1. Zaczęliśmy od samogłosek i spółgłosek. Dalej był podział wyrazów na litery, głoski i sylaby. Następnie kolejność alfabetyczna. Kolejno pisaliśmy na tablicy wyrazy ze słuchu a następnie całe zdania. Wypisywaliśmy dwuznaki, które poznaliśmy. Dużo tego jak na nasze możliwości, ale daliśmy radę. Jednym szło lepiej innym trochę mniej, ale jakie będą tego efekty zobaczymy na sprawdzianie, który będziemy pisać po przerwie Świątecznej.

 

Na drugiej części zajęć w obydwu klasach słuchaliśmy świątecznych piosenek i kolęd dla dzieci i w tym samym czasie wykonywaliśmy piękne ozdoby świąteczne, które będą sprzedawane w najbliższą sobotę na kiermaszu świątecznym. Wykonaliśmy naprawdę kilka różnych i pięknych bombek. Serdecznie zapraszamy do ich zakupu.

 


Praca domowa:
– Ułóż i napisz wyrazy z tabelki w kolejności alfabetycznej.

 praca-domowa-10-12

 

Pozdrawiam,
Luiza Cichewicz.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top