Klasa 1a i 1c, lekcja 12.11.2016

Klasa 1a i 1c, lekcja 12.11.2016

Klasa 1a i 1c, lekcja 12.11.2016

Możliwość komentowania Klasa 1a i 1c, lekcja 12.11.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C.
Nauczyciel: Luiza Cichewicz.
Asystent: Marta Gas.

 

Ostatnie zajęcia sobotnie w dniu 12.11.2016r. rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Następnie przeszliśmy do powtórzenia materiału z ostatnich zajęć. Na ostatnich zajęciach w klasie 1a nie było koleżanki Julki, która spędzała ostatni tydzień z klasową Maskotką „Misiem Maxiem”,  dlatego nie usłyszeliśmy opowiadania z dzienniczka przygód. Ale nadrobimy to w następną sobotę.

1a-i-1cNatomiast w klasie 1C kolega Imran spędził ostatni tydzień z klasową maskotką „Żyrafką Kasią”. Przeczytał nam opis w dzienniczku przygód. W klasie 1c również przyszedł ksiądz Prefekt i rozmawiał z nami o Świętych Imionach – Naszych Patronach.

Potem przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach zajęliśmy się spółgłoskami miękkimi „dzi” i „dź”.Na początku mieliśmy tradycyjne powtórzenie wiadomości z naszej tabelki, którą omawiamy już przez  kilka zajęć. Następnie przeszliśmy do ćwiczenia 1, które robiliśmy na tablicy. Dzieci wylosowane patyczkiem wypisywały na tablicy wyrazy najpierw z „dzi” a następnie z „dź”. Potem wszyscy przepisywaliśmy je do zeszytu.
Zapisane przykłady z „dzi” to: dzień, dziadek, dzik.
Natomiast z „dź” to: Jadźka, dźwięk.
Następnie robiliśmy kolejne ćwiczenie – również na tablicy. Było to pisanie ze słuchu 5 krótkich zdań ze spółgłoskami miękkimi „dzi” oraz ”dź”. Napisane poprawnie zdania przepisywaliśmy do zeszytów.

Później wklejaliśmy do zeszytów regułkę z niebezpiecznymi wyrazami. Niebezpieczne, ponieważ inaczej się je pisze a inaczej wypowiada. Następnie o 10.00 klasa 1a udała się wraz z Paniami na Przedstawienie z Okazji Święta Niepodległości. Trwało ono prawie godzinę i było bardzo ciekawe. Niestety klasa 1c nie była na przedstawieniu, ponieważ zajęcia zaczynamy dopiero o 12.45. Wtedy było już po przedstawieniu.

 

Po przerwie na drugiej części zajęć klasa 1 a uczestniczyła w warsztatach historycznych z okazji Święta Niepodległości wraz z Paniami. Były fajne konkursy. Pytania pisemne i pytania w formie testu z odpowiedziami:

A, B, C. Była świetna zabawa. Było bardzo ciekawie. Braliśmy udział w konkursie z kilkoma klasami. Jesteśmy dumni, ponieważ jako tak małe dzieci mamy dużą wiedzę na tematy historyczne związane z Polską i tym oto sposobem zajęliśmy II miejsce w konkursie historycznym z okazji Święta Niepodległości.

Natomiast klasa 1c miała czytaną przez Panią w kąciku czytelniczym „2 Księgę Przygód Koziołka Matołka”. Omawialiśmy przygody po kolei. Nie skończyliśmy całej książki. Zrobimy to na następnych zajęciach.


Praca domowa:

– Wklejone do zeszytu wyrazy napisać w kolejności alfabetycznej.

1a-i-1c_praca-domowa

Pozdrawiam

Luiza Cichewicz.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top