Klasa 1A i 1C, lekcja 19.11.2016

Klasa 1A i 1C, lekcja 19.11.2016

Klasa 1A i 1C, lekcja 19.11.2016

Możliwość komentowania Klasa 1A i 1C, lekcja 19.11.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C.
Nauczyciel: Luiza Cichewicz.
Asystent: Marta Gas.

 

20161119_131438Na ostatnich zajęciach sobotnich w dniu 19.11.2016 zaczęliśmy nasze zajęcia od sprawdzenia listy obecności. Następnie  koleżanka Julka K. której ostatnio nie było na zajęciach i która ostatnie dwa tygodnie spędziła  z klasową Maskotką „Misiem Maxiem” opowiedziała nam co robiła przez ten cały czas z naszą maskotką i pokazała nam zdjęcia w dzienniczku przygód.

Natomiast w klasie 1C koleżanka Claudia spędziła ostatni tydzień z klasową maskotką „Żyrafką Kasią”.

Przeczytała nam opis w dzienniczku przygód i pokazała zdjęcia.

Potem przeszliśmy do pierwszej części zajęć. Klasa 1 a na pierwszej części zajęć oglądała film „W Pustyni i W Puszczy”. Film ten trwał 1h 50 minut. Był bardzo ciekawy a zarazem wywoływał dreszczyk emocji.

Niestety nie obejrzeliśmy go do końca z powodów technicznych i nie poznaliśmy zakończenia.

Na drugiej części zajęć klasa 1a poznała dwuznaki. Natomiast klasa 1c dwuznaki poznała na pierwszej części swoich zajęć, gdyż klasa nie oglądała filmu. Zajęcia rozpoczyna klasa 1c o 12.45 wtedy już niestety film nie był wyświetlany. Jeżeli chodzi o dwuznaki to w obydwu klasach odbywało się to następująco:

Zaczęliśmy od pisowni i wymowy wszystkich dwuznaków: „rz”, „sz”, „cz”, „ch”, „dz”, „dż”, „dź”.

Następnie dzieci wylosowane patyczkiem wypisywały na tablicy a następnie w zeszycie wyrazy zawierające dwuznaki. Kolejnym ćwiczeniem było pisanie ze słuchu zdań na tablicy przez dzieci zawierających dwuznaki a następnie w zeszycie.

Na koniec była dyskusja z dziećmi na temat liter, głosek i sylab w dwuznakach. Powtarzaliśmy wiadomości na wymyślonych przykładach. Było to przypomnienie wiadomości na temat, jaka jest różnica między głoską a literą – również przykłady na dwuznakach.

W klasie 1c odbyła się również lekcja religii. Ksiądz rozmawiał z dziećmi o Andrzejkach.

Na drugiej części zajęć w klasie 1c w kąciku czytelniczym dzieci po kolei czytały „II Księgę Koziołka Matołka”. Każdy z nas czytał jedną przygodę a następnie opowiadał ją swoimi słowami. Zajęła nam to sporo czasu.

20161119_092641


Praca domowa:

–  Uzupełnić tabelkę wklejoną do zeszytu:

20161119_122613

 

Pozdrawiam
Luiza Cichewicz.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top