Klasa 1a i 1c, lekcja 25.03.2017

Klasa 1a i 1c, lekcja 25.03.2017

Klasa 1a i 1c, lekcja 25.03.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a i 1c, lekcja 25.03.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

szymonW ostatnią sobotę 25.03.2017 roku dzień w naszej Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Kolejno Pani sprawdzała nasze prace domowe. W klasie 1A poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Misia Maxia, który ostatni tydzień spędził w domu kolegi Szymona. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatnie dwa tygodnie spędziła w domu kolegi Mateusza. Następnie pamietnikprzeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach był to rzeczownik – kolejna z części mowy. Najważniejsze zasady zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Wkleiliśmy również do zeszytów tabelkę z dokładnymi informacjami  na temat rzeczowników. Najważniejsze dla nas do zapamiętania jest to, że rzeczownik odpowiada na pytania kto? lub co? Dalej robiliśmy ćwiczenia z rzeczownikami w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. Wypisywaliśmy sobie przykładowe rzeczowniki na tablicy a następnie w zeszytach. Kolejne ćwiczenie, które robiliśmy to ułożenie kilku zdań z rzeczownikami i napisanie ich na tablicy i w zeszytach oraz podkreślenie w tych zdaniach rzeczowników. Pod koniec pierwszej części zajęć odbyła się próba w klasie przed uroczystością z okazji Dnia Matki. Po próbie w kąciku czytelniczym Pani czytała nam piękne wiersze o Mamie z naszych ćwiczeń. W klasie 1C odbyła się lekcja religii. Ksiądz rozmawiał z dziećmi o Zwiastowaniu.

Na drugiej części zajęć zaraz po przerwie odbyła się nasza uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkie trzy pierwsze klasy brały w niej udział 1A, 1B i 1C. Mieliśmy pięknie wykonaną dekorację dla  Mam. Klasa 1C przyszła do szkoły w tę sobotę na 11.15 a zajęcia skończyły się o 14.30. Wiersze i piosenka przygotowana przez nas były miłą niespodzianką dla naszych Kochanych Mam. Po wygłoszeniu naszych kwestii rozdaliśmy naszym Mamom laurki i zaprosiliśmy na mały poczęstunek na kawę lub herbatę i ciasto. Miło spędziliśmy ten czas z naszymi Mamami.

1


Praca domowa:
Ułożę i napisze 3 zdania z wybranymi rzeczownikami.
Przyniosę na następne zajęcia książkę, którą ostatnio przeczytałem/łam (książka polska).
Ćwiczenie 2 strona 48, ćwiczenie 3 strona 49, ćwiczenia 2 i 3 strona 57.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top