Klasa 1a i c, lekcja 01.04.2017

Klasa 1a i c, lekcja 01.04.2017

Klasa 1a i c, lekcja 01.04.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a i c, lekcja 01.04.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

Nasze ostatnie zajęcia w dniu 01.04.2017 roku w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Następnie Pani sprawdzała nasze prace domowe.  W klasie 1A poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Misia Maxia, który ostatni tydzień spędził w domu kolegi Oskara. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi, która ostatni tydzień spędziła w domu kolegi Jasia.

Mieliśmy również w obydwu klasach rozstrzygnięcie konkursu na Dzienniczek Czytania miesiąca Marca. Najlepsze wyniki dzieci zostały nagrodzone. Następnie przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach był to przymiotnik – kolejna z części mowy. Najważniejsze zasady zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Wkleiliśmy również do zeszytów tabelkę z dokładnymi informacjami  na temat przymiotników. Najważniejsze dla nas do zapamiętania jest to, że przymiotnik odpowiada na pytania jaki? jaka? jakie?  Dalej robiliśmy ćwiczenia z przymiotnikami w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. Wypisywaliśmy sobie przykładowe przymiotniki na tablicy a następnie w zeszytach. Kolejne ćwiczenie, które robiliśmy to ułożenie kilku zdań z przymiotnikami i napisanie ich na tablicy i w zeszytach oraz podkreślenie w tych zdaniach przymiotników. Pod koniec pierwszej części zajęć odbyła się próba w klasie przed uroczystością z okazji 3-go Maja. Ćwiczyliśmy również w klasie pisownie wyrazów na konkurs ortograficzny. W obydwu klasach również odbyła się prezentacja wraz z konkursem w Bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Jeden z kolegów z klasy 1C Imran został zwycięzcą w konkursie wiedzy o Baśniach Andersena. Wielkie Brawa dla Imrana.

Na drugiej części zajęć mieliśmy temat właśnie o Międzynarodowym Dniu Książki, który wypada zawsze 02.04. Dzieci przyniosły do szkoły książki, które ostatnio przeczytały i opowiadały kolejno o tematyce tych książek, o ich bohaterach. Również poznawaliśmy tytuły tych książek i autorów. Było to bardzo ciekawe, ponieważ każde dziecko lubi czytać co innego i opowiadali wszyscy bardzo fajnie.


Praca domowa:
Ułożę i napisze 3 zdania z wybranymi przymiotnikami.
Wklejone wyrazy ortograficzne (na końcu zeszytu) przepiszę w celu ich zapamiętania.
Praca semestralna (nieobowiązkowa) proszę o narysowanie rzeki Wisły oraz podpisanie obrazka krótką wymyśloną rymowanką o Wiśle.

 

 

Pozdrawiam,
Luiza Cichewicz.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top