Klasa 1a i c, lekcja 13.05.2017

Klasa 1a i c, lekcja 13.05.2017

Klasa 1a i c, lekcja 13.05.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a i c, lekcja 13.05.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C.
Nauczyciel: Luiza Cichewicz.
Asystent: Marta Gas.

 

W ostatnią sobotę w dniu 13.05.2017 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Misia Maxia, który ostatni czas spędził w domu koleżanki Anety. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatni tydzień spędziła w domu koleżanki Oliwki. Następnie w obydwu klasach ćwiczyliśmy nowe wyrazy na dyktando, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Kolejno przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach były to nazwy zawodów oraz zasady pisowni rz na końcu nazw zawodów. Najważniejsze zasady zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Wyjaśnialiśmy sobie zasady i podawaliśmy przykłady. Dalej robiliśmy ćwiczenia w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. Wypisywaliśmy sobie przykładowe nazwy zawodów kończące się na arz i na erz na tablicy a następnie w zeszytach. W klasie 1A uzupełnialiśmy również zdania nazwami zawodów na tablicy a następnie przepisywaliśmy do zeszytów. Klasa 1C takie zdania do uzupełnienia ma jako pracę domową, gdyż nie zdążyliśmy tego zrobić na lekcji z powodu zebrania Rady Pedagogicznej, w której Pani musiała uczestniczyć.

1

2

Na drugiej części zajęć Pani czytała nam w kąciku czytelniczym naszą szkolną lekturę a mianowicie była to Calineczka. Po przeczytaniu opowiadaliśmy sobie wszyscy wspólnie o losach naszej bohaterki. Zadawaliśmy sobie również wzajemnie pytania i odpowiadaliśmy na nie. Czytaliśmy również sobie notkę o autorze Calineczki. Za tydzień dalszy ciąg ćwiczeń z tematyką Calineczki.


Praca domowa:

Klasa 1A:
Wymyślę i napiszę po 2 zdania z poznanymi nazwami zawodów kończącymi się na arz i erz.

Klasa 1C:
Uzupełnić zdania zapisane w zeszycie nazwami zawodów kończącymi się na arz i erz.

 

 

Pozdrawiam
Luiza Cichewicz.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top