Klasa IA i C, lekcja 15.10.2016

Klasa IA i C, lekcja 15.10.2016

Klasa IA i C, lekcja 15.10.2016

Możliwość komentowania Klasa IA i C, lekcja 15.10.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 1a i 1c
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

 

W ostatnią sobotę 15.10.2016 roku był Nasz wielki dzień. Tego dnia odbyło się Nasze „Ślubowanie na Ucznia Klasy Pierwszej”. Ale o tym później.

Przed tym ważnym wydarzeniem mieliśmy normalne zajęcia.

W klasie 1a zaczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później śpiewaliśmy „Sto Lat” jednemu z Naszych kolegów – Dawidowi, który miał urodziny.

juliaNastępnie koleżanka Julka J. opowiadała nam, co cały tydzień robiła wraz z Misiem Maxiem – klasową maskotką. Pokazywała nam również zdjęcie i wpis w dzienniczku przygód Misia Maxia.

Na kolejny tydzień super przygód Miś Maxiu powędrował do domu kolejnej koleżanki – Julki K.

Tematem naszej pierwszej części zajęć były spółgłoski miękkie „si” i „ś”. Robiliśmy wiele ciekawych ćwiczeń. Przypominaliśmy sobie wiadomości z poprzednich zajęć z tabelki, które dotyczyły innych spółgłosek miękkich. Wyjaśnialiśmy swoimi słowami, kiedy piszemy spółgłoskę „si” a kiedy „ś” w wyrazie. Następnie mieliśmy ćwiczenie na tablicy. Dzieci wylosowane patyczkiem przez Panią wypisywały na tablicy wyrazy: najpierw z „si” – przykłady: siano, siostra, siedem. Następnie z „ś” – przykłady: śnieg, śruba, śmietana.

Kolejnym ćwiczeniem było pisanie na tablicy pojedynczych liter i dzieci musiały ułożyć z nich wyrazy – przykład: t,k,a,s,a,i – siatka.

 

W klasie 1 c dzień wyglądał następująco:

Przyszliśmy do Szkoły na godzinę 11.00. Wspólnie z klasą 1a mieliśmy próbę przed Uroczystością Ślubowania.

O 11.30, czyli na drugiej części zajęć nastąpiła ta długo oczekiwana chwila: „Ślubowanie na Ucznia Klasy Pierwszej”. Zaczęło się od przemówienia Pani Dyrektor. Później My – wszystkie klasy pierwsze przedstawiliśmy naszym gościom akademię, którą przygotowaliśmy wspólnie z Naszymi Paniami Nauczycielkami i Asystentkami. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy razem złożyliśmy przysięgę.

Następnie Pani Dyrektor każdego z Nas oficjalnie pasowała na Ucznia Klasy Pierwszej. Nasze Panie podarowały Nam dyplomy i upominki. To był naprawdę super dzień. Będziemy długo go pamiętać. Po zakończonej Uroczystości klasa 1A wróciła do domu. My klasa 1C udaliśmy się dopiero na zajęcia.

mikolajTak jak w klasie 1C zaczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Następnie kolega Mikołaj opowiadał nam o całym tygodniu, który spędził z klasową maskotką Żyrafką Kasią. Pokazywał na forum klasy wpis z dzienniczka przygód. Na kolejny tydzień Żyrafka Kasia trafiła do domu Kuby. Reszta zajęć wyglądała tak jak w klasie 1a.

To był dla nas wszystkich naprawdę fajny i niezapomniany dzień w naszej Polskiej Szkole.


 Praca domowa:

  • Uzupełnij tabelkę. Tabelka ile liter, ile głosek i ile sylab. Tabelka do wklejenia.
  • Przepisz tekst, wybierając z nawiasów właściwe litery oznaczające spółgłoski miękkie.

praca-domowa-15-10

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top