Klasa 1a i c, lekcja 20.05.2017

Witamy w klasie 1A i 1C.
Nauczyciel: Luiza Cichewicz.
Asystent: Marta Gas.

W ostatnią sobotę 20.05.2017 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A nie poznaliśmy nowych przygód klasowej maskotki Misia Maxia, ponieważ do nas nie dotarł. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatni tydzień spędziła w domu kolegi Mikołaja. Następnie w obydwu klasach odbyło się dyktando z 15 wyrazów z h,ch,u,ó. Kolejno przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach było to powtórzenie wiadomości z całego do tej pory poznanego materiału. Powtórka była z samogłosek, spółgłosek, liter, głosek, sylab, kolejności alfabetycznej, wyrazów, zdań, części mowy, rodzajów zdań oraz czasów.  Najważniejsze rzeczy zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Robiliśmy sobie próbny test, który będziemy pisać po feriach z tych wszystkich rzeczy poznanych do tej pory. Dalej robiliśmy ćwiczenia w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. W klasie 1A odbyła się lekcja religii. Ksiądz rozmawiał z dziećmi o Wniebowstąpieniu.

Na drugiej części zajęć Pani czytała nam w kąciku czytelniczym legendę o Warsie i Sawie. Później wszyscy razem wspólnie ją omawialiśmy w kwestii przypomnienia. Robiliśmy ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń na stronie 24 i 25 nawiązujące do tej legendy. Następnie rozmawialiśmy o Warszawie – stolicy Polski. Wypisywaliśmy na tablicy najważniejsze zabytki Warszawy. Kolejno robiliśmy ćwiczenia o tematyce Warszawy w ćwiczeniach na stronie 22 i 23.

20170520_130520

Praca domowa:
Przygotuje się do testu z całego roku, który będzie po feriach.