Klasa 1a i c, lekcja 20.05.2017

Klasa 1a i c, lekcja 20.05.2017

Klasa 1a i c, lekcja 20.05.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a i c, lekcja 20.05.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C.
Nauczyciel: Luiza Cichewicz.
Asystent: Marta Gas.

 

W ostatnią sobotę 20.05.2017 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A nie poznaliśmy nowych przygód klasowej maskotki Misia Maxia, ponieważ do nas nie dotarł. Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatni tydzień spędziła w domu kolegi Mikołaja. Następnie w obydwu klasach odbyło się dyktando z 15 wyrazów z h,ch,u,ó. Kolejno przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach było to powtórzenie wiadomości z całego do tej pory poznanego materiału. Powtórka była z samogłosek, spółgłosek, liter, głosek, sylab, kolejności alfabetycznej, wyrazów, zdań, części mowy, rodzajów zdań oraz czasów.  Najważniejsze rzeczy zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Robiliśmy sobie próbny test, który będziemy pisać po feriach z tych wszystkich rzeczy poznanych do tej pory. Dalej robiliśmy ćwiczenia w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. W klasie 1A odbyła się lekcja religii. Ksiądz rozmawiał z dziećmi o Wniebowstąpieniu.

Na drugiej części zajęć Pani czytała nam w kąciku czytelniczym legendę o Warsie i Sawie. Później wszyscy razem wspólnie ją omawialiśmy w kwestii przypomnienia. Robiliśmy ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń na stronie 24 i 25 nawiązujące do tej legendy. Następnie rozmawialiśmy o Warszawie – stolicy Polski. Wypisywaliśmy na tablicy najważniejsze zabytki Warszawy. Kolejno robiliśmy ćwiczenia o tematyce Warszawy w ćwiczeniach na stronie 22 i 23.

20170520_130520


Praca domowa:
Przygotuje się do testu z całego roku, który będzie po feriach.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top