Klasa Ia i c, lekcja 21.01.2017

Klasa Ia i c, lekcja 21.01.2017

Klasa Ia i c, lekcja 21.01.2017

Możliwość komentowania Klasa Ia i c, lekcja 21.01.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

 

W ostatnią sobotę 21.01.2017 roku nasze zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford zaczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. W klasie 1A nie poznaliśmy nowych przygód klasowej maskotki, ponieważ nasz kolega zapomniał nam przynieść Misia Maxia i jego dzienniczka przygód do klasy, ale zrobi to za tydzień.

Natomiast w klasie 1C koleżanka Natalka pokazała nam i przeczytała w dzienniczku przygód klasowej maskotki jak miło spędziła czas z Żyrafką Kasią. Dalej były normalne zajęcia.

żyrafa

W obydwu klasach odbyła się lekcja religii, gdzie Ksiądz opowiadał dzieciom o Babci i Dziadku oraz o Janie Chrzcicielu.  Następnie przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach były to zasady pisowni literki h. Najpierw pisaliśmy 1 zasadę pisowni h na tablicy, a później w zeszycie, która mówiła o wymianie h na ż. Wypisywaliśmy kilka wyrazów, w których h jest wymienne na ż. Kolejno poznaliśmy 2 zasadę pisowni tym razem były to polskie imiona pisane oczywiście dużą literą H. Następnie była 3 zasada i dużo wyrazów z literką h, których nie można wytłumaczyć regułą ortograficzną. Należy pisownię tych wyrazów zapamiętać, lub sprawdzać w słowniku ortograficznym. Były również w ramach rozluźnienia rebusy, zagadki oraz krzyżówki do rozwiązania.

W kąciku czytelniczym Pani czytała nam fajny wiersz Hałas z literką h. Następnie rozmawialiśmy o tym wierszu, jakie kto zapamiętał z niego wyrazy rozpoczynające się na literkę h.

Na drugiej części zajęć mieliśmy naszą próbę przed uroczystością Dnia Babci i Dziadka. Później odbyły się nasze występy wszystkich trzech klas pierwszych: 1a, 1b i 1c w auli dla wszystkich Babć i Dziadków recytowaliśmy nasze wiersze oraz śpiewaliśmy piosenkę pt. Czacza dla Babci i Dziadka. Wyszło nam to super. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Było nam bardzo miło. Po występach zaprosiliśmy naszych gości na coś słodkiego, czyli pyszne ciasta przygotowane przez nasze mamy oraz na kawę lub herbatę. Był to naprawdę fajny dzień w naszej szkole pełen wrażeń.


Praca domowa :
– Uzupełnij zdania wyrazami z ramki.

praca-domowa

 

Pozdrawiam,
Luiza Cichewicz

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top