Klasa 1a i c, lekcja 29.04

Klasa 1a i c, lekcja 29.04

Klasa 1a i c, lekcja 29.04

Możliwość komentowania Klasa 1a i c, lekcja 29.04 została wyłączona

Witamy w klasie 1A i 1C
Nauczyciel: Luiza Cichewicz
Asystent: Marta Gas

Nasze ostatnie zajęcia w dniu 29.04.2017 roku w Polskiej Szkole w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. 1W klasie 1A  poznaliśmy nowe przygody  klasowej maskotki Misia Maxia, który kilka ostatnich tygodni spędził w domu kolegi Michała. 3Natomiast w klasie 1C poznaliśmy nowe przygody klasowej maskotki Żyrafki Kasi,która ostatnie kilka tygodni spędziła w domu kolegi Wiktora. Kolejno przeszliśmy do wyników dyktanda, które ostatnio przygotowała dla nas Pani Justyna Salamon. Było ono dosyć trudne jak dla nas mimo wcześniej poznanych wyrazów, ale jego wyniki nie są takie straszne. Mamy trójkę uczniów w klasie 1A, którzy zrobili najmniejszą liczbę błędów ortograficznych i zostali nagrodzeni. Są to dwie dziewczynki: Julka Kaczmarczyk i Ala oraz kolega Igor. Brawa dla nich. Brawa dla wszystkich dzieci w obydwu klasach, które pisały dyktando. Później robiliśmy sobie w klasie próbę przed uroczystością z okazji 3- go Maja. Po próbie zaczęliśmy ćwiczyć nowe wyrazy na kolejne dyktando. Kolejno przeszliśmy do pierwszej części zajęć. W obydwu klasach było to rozwijanie zdań, zadawanie pytań oraz odpowiedzi pełnymi zdaniami.. Najważniejsze zasady zapisaliśmy na tablicy a następnie w zeszytach. Dalej robiliśmy ćwiczenia w celu zapamiętania najważniejszych rzeczy. Wypisywaliśmy sobie przykładowe zasady na tablicy a następnie w zeszytach. Robiliśmy ćwiczenia na tablicy – rozbudowywaliśmy zdania. Na zadane pytania odpowiadaliśmy pełnym zdaniem – również na tablicy a następnie w zeszytach. W obydwu klasach odbyła się również lekcja religii z księdzem prefektem, który rozmawiał z dziećmi o Wielkanocy.

2

Na drugiej części zajęć zaraz po przerwie klasa 1A miała próbę na auli ze wszystkimi klasami przed Akademią z okazji 3-go Maja, która odbędzie się w naszej szkole 7 Maja o godzinie 12.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Później w obydwu klasach czytaliśmy w kąciku czytelniczym Legendę o smoku wawelskim. Następnie ją sobie opowiadaliśmy. Robiliśmy również ćwiczenia na stronie 16 związane właśnie z tą legendą. Kolejno opowiadaliśmy sobie o pięknym mieście Krakowie. O jego zabytkach i pięknych miejscach. Było to bardzo ciekawe.


Praca domowa:

Wykonam flagę Polski – dowolną techniką.
Dokończę ćwiczenia na stronie 18 i 19 w zeszycie ćwiczeń.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top